Anita Blažević iz BBK Veli Jože osvojila 6. mjesto na Europskom prvenstvo u fitnessu i bodybuildingu !

IMG-23cd77d70bc49391e39dc3970566b325-V
09.05.2019. 12:03; ; Početna / Sport i rekreacija / Anita Blažević iz BBK Veli Jože osvojila 6. mjesto na Europskom prvenstvo u fitnessu i bodybuildingu !

Prošlog se tjedna od 1. –  6. svibnja u Santa Susanni, Španjolska održalo Europsko prvenstvo u fitnessu i bodybuildingu za žene i muškarce.
Ono što ovo natjecanje čini najvećim, a time i najjačim je preko 1500 natjecatelja iz cijele Europe i velik broj kategorija.

Ove je godine na Europskoj bini Porečki BBK Veli Jože predstavljala Anita Blažević u kategoriji body fitness do 163 cm i za klub donijela odličan rezultat te dokazala da se i na biljnoj – veganskoj prehrani (i uz pomoć trenera Tonija Radovčića) mogu postići iznimni rezultati.

U zadnjih godinu dana Anita s velikih takmičenja dolazi sa odličnim rezultatima pa je tako nakon nastupa na Svjetskom prvenstvu prošle godine, Maxximum open-u te Državnom prvenstvu ove godine, dodala svoj najveći uspjeh na Europskoj razini ušavši u finale – TOP 6 i osvojivši 6. mjesto u vrlo jakoj konkurenciji od 20 natjecateljica iz 15 zemalja.

To je ujedno i jedan od najvećih uspjeha kluba do sada obzirom na veličinu i masovnost ovog sporta koja je svakim danom sve veća, a konkurencija sve jača.