U Poreču održana tradicionalna (f)Regata La mula de Parenzo

a29bb864-1e19-40ff-b07e-6ca79a43d9ef-1.800x0
29.05.2023. 10:43; ; Početna / Sport i rekreacija / U Poreču održana tradicionalna (f)Regata La mula de Parenzo
U subotu 27.05.2023 dvadesetak jedrilica startalo iz uvale Peškera već tradicionalnu (f)Regatu La Mula De Parenzo. Kurs se vozio od uvale Peškera prema Novigradu, pa nazad u Tarsku valu i onda cilj u Novigradu te se vozila po kategorijia OPEN, ORC i po (f)Regatnim pravilima.

80-tak jedrilicara od mladih do najstarijih se rasporedilo po brodovim od 6-12 metara duljine te su uz predivno vrijeme i lagani maestral dokazivali svoja umijeća i sposobnosti.

U kategoriji (f)Regatna pravila briljirala je i uvijerljivo pobijedila Ribica s skipericom Glorijom Miloš te treba napomenuti da su joj posada bila aktivna dijeca JK Horizont Poreč.
Drugo mjesto je osvojio trimaran Tweety s skiperom Tin Modrić, a treće mjesto Ikgai koji je vozio kao dvojac s skipericom Sanja Vale Čupić i njenim vjernim “malim od palube” Berni 🙂

U kategoriji OPEN jedrilice su razvrstane u 4 grupe:

Grupa I – Prvo mijesto Tiha s skiperom Jović Mladen. Brod Tiha je sagrađen u Poreču te očito jako dobro zna ovo područje jer s svojim novim vlasnikom zadavo je probleme na regatnom polju i puno većim brodovima . Ostali brodovi u grupi nisu stigli uci u cilj u predviđenom vremenu zbog pomankanja vjetra ali su se uredno borili do samog kraja
Grupa II – Prvo mjesto osvojila je Ribica s skipericom Glorijom Miloš, drugo mjesto Gosoja s skiperom Krešimir Bradić i treće mjesto Slatka Irma s skiperom Baranašić/Ivančič/Sablić
Grupa III – Prvo mijesto osvojio je brod Hvar 5 s skiperom Sošić Lučano, drugo mjesto Dolce Far niente s skiperom Dean Armuš i treća mjesto Buri s skiperom Robert Šarić
Grupa IV – Prvo mijesto te ujedno i najbrži brod na regati Nevera s skiperom Marino Višković, drugo mjesto Ikigai s skiperom Sanja Vale Čupić i treće mjesto Sofija s skiperom Ivan Denić

U kategoriji ORC s korigiranim vremenom prvo mjesto osvaja IKIGAI koji je uspio pobijediti svog klubskog protivnika Neveru koja je zauzela drugo mjesto, a na trece mjesto pozicionirao se Buri.

Dodatno bi pohvalili najuporniju posadu broda Svea s svojim skiperom Wolfgang Hase odlučila odijedriti kompletnu rutu a ne skračenu ( budući se ruta skratila zbog pomankanja vjetra) te ušla u cilj u regularnom vremenu, te posada broda Sexy s skiperom Božidar Mihić koja je u svim kategorijama se uvijek pozicionirala na 4 mjestu te osvojila titulu broda s najviše osvojenih drvenih medalji.

Hvala svim učesnicima na dolasku i sportskom natijecanju i druženju , te zahvala sponzorima koji su pripomogli da se ova jedriličarska manifestacija organizira kvalitetno.

TZ Poreč, Grad Poreč, TZ Novigrad, Bura Brew, Lučka Uprava Poreč, Lučka Uprava Novigra i svim članovima kluba koji su pripomogli u organizaciji