Pobjedom protiv Rudara Rukometaši Poreča odlično otvorili sezonu! Poreč – Rudar 26:23 (12:12)

Vije14469-20761
08.09.2024. 23:18; ; Početna / Sport i rekreacija / Pobjedom protiv Rudara Rukometaši Poreča odlično otvorili sezonu! Poreč – Rudar 26:23 (12:12)

Rukometaši Poreča na najbolji mogući način su otvorili novu rukometnu sezonu. Kod kuće su upisali  slavlje nad Rudama 26:23 (12:12) nakon puno boljeg izdanja u drugom poluvremenu. To je šesto ukupno slavlje nad protivnicima iz Ruda od našeg prvog susreta u sezoni 2016./17., a dobar podatak je da Rude nisu nikada slavile u Poreču.

Rude su otvorile susret s 2:0 nakon obrane Marka Romića, ali David Vladić ubrzo je uzvratio te je Poreč preko Nikole Ivankovića i Armana Ikanovića izjednačio u šestoj minuti. Uslijedile su potom izgubljene lopte s obje strane, poneko isključenje, ali više-manje igralo se u egalu. Tek je gostujuća momčad imala u dva navrata ponovno +2, no niti jednom nije bilo dugog trajanja.

Kod posljednjeg +2 (9:7) vodstva, Luka Malinarich i Lovro Jaman vratili su 9:9 na semaforu. Promjena velikih nije bilo do kraja prvog poluvremena pa se na odmor otišlo pri 12:12. Porečani su puno bolje ušli u drugi dio susreta, ponajprije vratar Vladić koji je svojim obranama omogućio suigračima da povuku polukontru.

U samo pet minute nastavka Poreč je pobjegao na 16:13 i unio nervozu u redove Rudara. Bio je to znak za trenera Andreja Trčka da pozove minutu odmora, no ni to nije pomoglo gostima. Najbliže što su došli bilo je na 16:15, ali su Porečani zaredali novu seriju golova za četiri pogotka prednosti (20:16).

Do tog trenutka kod Rudara na razini zadatka bili su jedino Andro Lopac, koji je postigao pet pogodaka u 45 minuta, te Lovro Gaća koji je bio dosta uspješan s linije sedam metara. Poreč je do najveće prednosti u utakmici stigao šest minuta prije kraja utakmice kada Antonio Ljubić zabija svoj prvi zgoditak nakon sjajne role u obrani te postavlja 23:17.

Pred sam kraj pala je koncentracija u redovima Poreča pa je Rudar uspio smanjiti na minus dva, ali Ivanković svojim šestim pogotkom rješava susret i osigurava slavlje 26:23 iako je Poreč imao još i posljednji napad.

Najefikasniji kod Poreča bili su Arman Ikanović i Nikola Ivanković svaki s po šest golova, četiri je upisao Matija Rađaković, dok je na vratima David Vladić sakupio 13 obrana (37%). Kod Ruda najbolji je bio Andro Lopac s pet te Valentino Runtas i Lovro Gaća s četiri. Vratar Marko Romić imao je osam obrana (29%).

U sljedećem kolu Porečani gostuju kod Zameta, a utakmicaje na rasporedu u subotu, 14. rujna u 18:00, a prijenos će opet biti na MAX Sportu..

“Iskreno, kao što smo očekivali prvo kolo nosi veliki teret. Jedino sam zadovoljan s osvojena dva boda. Prvo poluvrijeme smo se mučili, dok smo se u drugom poluvremenu uspjeli odvojiti i privesti utakmicu kraju”, rekao je trener Poreča Ilija Lovrinović nakon susreta.

“Teška utakmica kao što smo i očekivali, sam početak utakmice nismo najbolje otvorili u obrani, ali u drugom poluvremenu smo to nadoknadili i zasluženo pobijedili. Čestitam ekipi na borbi kroz cijelu utakmicu i odličnom otvaranju sezone s dva boda što je i najbitnije”, bile su riječi jednog od najboljeg strijelca Poreča, Nikole Ivankovića.

Paket24 Premijer liga, Liga A, 1. kolo:
Poreč – Rudar 26:23 (12:12)

Poreč: Vladić (13+0), Ćopić, Matošević; Varljen, Rušnjak 2, Boka, Krupić 1, Malinarich 1, Rađaković 4, Jaman 1, Ikanović 6, Ivanković 6, Bajan 3, Božić, Jelić, Ljubić 2
Sedmerci: 5/6
Isključenja: 4 minute (Ikanović 2, Bajan 2)

Rudar: Romić 8 obrana (7+1), Bartolić; Skendrović, Runtas 4, Glivetić 1, M. Štajnkler 2, Kozolić 3, Gaća 4, Trčak 1, Bunjevac, T. Štajnkler, Grgečić, M. Bartolić, Dujmović 1, G. Bartolić 2, Lopac 5