Jonas Forejtek i Darija Frajman slavili na 35. Perinom Memorijalu

Pobjednica Darija Frajman i finalistica Helene Pellicano
08.04.2019. 12:19; ; Početna / Sport i rekreacija / Jonas Forejtek i Darija Frajman slavili na 35. Perinom Memorijalu

Ovog je vikenda u Vrsaru završen 35. Perin Memorijal, snažan juniorski turnir prve kategorije Međunarodne teniske federacije (ITF). Pobjednik u pojedinačnoj konkurenciji je prvi nositelj, Čeh Jonas Forejtek, koji je u izuzetno izjednačenom finalu svladao Brazilca Matheusa Pucinellija de Almeidu 6-2, 5-7, 7-6(2). Ništa manje uzbudljiv nije bio ni ženski finale, a titulu je osvojila desetopostavljena Ruskinja Darija Frajman pobjedom nad Helene Pellicano s Malte 7-6(7), 2-6, 7-5.

Pobjednici će s osvojenih 280 bodova napraviti značajan skok na ITF-ovoj listi najboljih juniora svijeta. Od hrvatskih predstavnika, najbolji rezultat plasmanom u četvrtfinale ostvarila je 16-godišnja Antonija Ružić, članica TK Franjo Punčec iz Čakovca.

U muškom finalu parova, koji se održao u subotu, pobijedili su Talijani Matteo Arnaldi/Francesco Passaro, dok su u ženskoj konkurenciji slavile Latvijka Kamilla Bartone i Ruskinja Oksana Selehmeteva.

Perin Memorijal okupio je više od 200 igračica i igrača koji su na terenima vrsarskog Teniskog Centra Petalon pokazali vrhunski tenis.

Sportska ponuda u Rovinju i Vrsaru kontinuirano se nadograđuje i obogaćuje kako bi se tenisačima, profesionalnim i amaterskim, ponudili što bolji uvjeti priprema, ali i sudjelovanje na raznim turnirima.  Više informacija i detalja o turnirima u Rovinju i Vrsaru moguće je pronaći na službenoj web stranici.