Druga ekipa Rukometnog kluba Poreč izgubili od Arene Pula 2, dječaci B izgubili protiv RK Pećine

Arena 3
15.10.2019. 09:57; ; Početna / Sport i rekreacija / Druga ekipa Rukometnog kluba Poreč izgubili od Arene Pula 2, dječaci B izgubili protiv RK Pećine

U nedjelju su na parketu bili i rukometaši druge ekipe RK Poreča, koji su u 2. kolu 3.HRL zapad upisali poraz od ekipe RK Arena Pula 2.

Rukometaši Miroslava Mataije odlično su otvorili utakmicu i vodili cijelo prvo poluvrijeme, koje je završilo rezulatatom 13:10 u njihovu korist.
U drugom poluvremenu su Mataijini rukometaši popustili u obrani i domaćini su serijom 5:0 okrenuli rezultat za prednost od dva gola (15:13). Do kraja utakmice bilo je jako napeto, Porečani su nekoliko puta poravnali rezultat, ali su domaćini bili koncentriraniji i na kraju zasluženo pobijedili rezultatom 27:26.

U domaćim redovima najprecizniji je bio Leon Lokvančić sa 9 golova, dok su Saša Petrović i Arman Ikanović zabili svaki po 6 pogodaka.
Kod PorečanaStefano Fatorić  i  Luka Radunović postigli su po 6 pogodaka, 5 je zabio Toni Vinković, a sa 4 pogodka u listu strijelaca upisao se Leonard Nikić

1. kolo 3.HRL zapad Rk Arena Pula 2 – RK Poreč 2 27:26(10:13)

RK Arena Pula 2:Jovanović, Lokvančić 9, Kovačević 3, Vasić, Račan, Čuljak, Srdarević, Petrović 5+1, Brečević, Ikanović 6,Dominiković, Jaman 3, Buić
Isključenja: 18 minuta(Jovanović 2, Lokvasnčić 2, Vasić 4, Petrović 2, Ikanović 2, Jaman 6)

RK Poreč: Kovač Vučičević, Kranjec, Fatorić 5+1, Popović, Nikić 4, Radojković, Vinković 5, Lugar 2, Tomašević 2,Radunović 3+3, Plovanić 1
Isključenja: 6 minuta( Nikić 4, Plovanić 2)

Utakmicu 3. kola 3.HRL zapad, porečka druga ekipa igrati će na domaćem parketu Velog Jože protiv ekipe RK Buzet 2, u nedjelju 20.10.2019. s početkom u 15:00 sati.

Dječaci B trenera Mateja Medveda u nedjelju su odigrali 2. krug 1.HRLDB zapad protiv ekipa RK Pećine i MRK Kozala i upisali dva tijesna poraza.

Prvu utakmicu mali Porečani igrali su protiv ekipe RK Pećine, koja se pokazala malo spretnija od Medvedovih rukometaša i slavila pobjedom 13:12.

RK Poreč – RK Pećine 12:13(3:4)

Za RK Poreč su nastupili:
Paljuh, Žufić, Vošten, Šoš, Allakaj, Velenik 6, Knežević, Markotić, Ezgeta, Starčić, Rabar K, Žaja 1+1, Baniček, Labinac 3+1, Vuković, Rabar M.

Drugu utakmicu mlade nade RK Poreča igrale su protiv ekipe MRK Kozala, utakmica je svih 30 minuta bila napeta i igralo se gol za gol, ali je na kraju opet slavila protivnička ekipa.

MRK Kozala – RK Poreč 9:8(5:6)

Paljuh, Žufić, Vošten, Šoš, Allakaj 1, Velenik 3, Knežević, Markotić, Ezgeta, Starčić, Rabar K. 1, Žaja , Baniček, Labinac 2+1, Vuković, Rabar M.

Glave gore dečki i samo jako dalje, uz ovakav pristup igri i pobjede će same po sebi doći .

Sa natjecanjem su započeli i mlađi kadeti trenera Matije Rađakovića, koji su odigrali dvije utakmice 1. kruga 1.HMKRL zapad protiv ekipa RK ŠR Karlovac i RK Dubovac Gaza i ostvarili polovičan uspjeh.

U prvom susretu protivnik im je bila jako dobra ekipa RKŠR Karlovac, koja je utakmicu otvorila serijom 3:0 ,ali se mladi Porečani bude i uspijevaju okrenuti rezultat u svoju korist (7:6), ali na odmor se odlazi pri rezultatu 10:12 u korist Karlovčana.
Drugo poluvrijeme Rađakovićevi rukometaši nisu uspjeli okrenuti rezultat kao u prvom, pa utakmica završava rezultatom 15:18 u korist karlovačkih rukometaša.

RK Poreč – RKŠR Karlovac 15:18 (10:12)

RK Poreč: Malinarich 2, Cvek, Vukoja, Ahmetović, Knapić 3, Brkić M., Brkić P. 2+1, Krivičić 1, Popović 2, Korpar 1, Boka 2, Toromanović, Muranović, Jelić, Aleksić.
RKŠR Karlovac: Žužić, Gavrić, Grčić 4, Benić 1, Dujmić 2, Velimirović, Mateša, Opat, Turkalj, Kojčin 5+2, Raužan 1, Debelić 2, Stipetić, Relić 1, Šalković, Pleš

U drugoj utakmici, protiv ekipe RK Dubovac Gaza, mlađi kadeti RK Poreča su zasluženo slavili pobjedom 20:8.

RK Dubovac Gaza – RK Poreč 8:20 (2:9)

RK Dubovac Gaza: Dolinar, Bolovščak, Matovina, Hrastovčak, Kendjel 2, Crnković 2, Vraneša, Petrić, Dašić, Županović 1 ,Čulig 3, Šimunić

RK Poreč: Malinarich 4, Cvek 2, Vukoja, Ahmetović, Knapić 2, Brkić M. 3, Brkić P., Krivičić 3, Popović , Korpar, Boka 4, Toromanović 1, Muranović, Jelić 1, Aleksić.

Čestitke dečkima i treneru Matiji Rađakoviću !

Utakmice 2. kruga 1.HMKRL zapad mlađi kadeti RK Poreča odigrati će pred domaćom publikom u subotu 19.10.2019.