1.maj

Završene su još dvije skupine memorijalnog boćarskog turnira “Blažević Velenik”

_DSC7519_WEB
19.12.2015. 09:31; ; Početna / Slider / Završene su još dvije skupine memorijalnog boćarskog turnira “Blažević Velenik”

Trećeg dana natjecanja odigrale su se skupine E i F u kojima su se doznali još četiri para koji će sudjelovati u šesnaestini finala.

U skupini E dominirao je  par Mirko Perhat i Stelio Blažević. Svojim su protivnicima u dvije utakmice ostavili tek 4 punata i lagano osigurali sudjelovanje u šesnaestini finala. Drugi par ove skupine koji će nastaviti natjecanje su Sandro Milić i Cvetko Medica. Oni su u odlučujem susretu za drugo mjesto u skupini bili bolji od miljenika publike Branka Kovačeka i Bora Glavaša svladavši ih 9:1.

U skupini F nastupili su dvostruki osvajači memorijala Valter Ivančić i Alen Guštin. U prvom kolu svladali su mlade perspektivne  istarske boćare Ivana Lakovića te Dina Krizmanića rezultatom 13:2. Istim rezultatom Ivančić i Guštin bili su bolji od Luke Puniša i Ivana Milohanića čime su osigurali prvo mjesto u skupini te prolazak u daljnju fazu natjecanja. Drugo mjesto u skupini osvojili su upravo Luka Puniš i Ivan Milohanić. U posljednjoj utakmici slavili su nad Lakovićem i Krizmanićem te izborili plasman u šesnaestinu finala.

Danas program u boćarskoj dvorani  „Veli Jože“ započinje već  od 12h kada svoje prve susrete igraju žene. U grupama A i B nastupit će hrvatske reprezentativke, iz ŠB Čavle,  Virginia i Carrolina Bajrić kao i Tea Čančarević koja u paru sa Elonom Ćori brani titulu pobjednica memorijala. Nastupit će još čak tri para iz ekipe Nova Veruda iz Pule, dva para iz Novigrada te jedan par iz Labina. Nakon žena, od 17h na teren će muški parovi od kojih izdvajamo Deana Klarića i Dejana Tonejca kao favorite skupine H. U skupini G zaigrat će i lanjski četvrtfinalisti, mladi slovenski par Erik Čeh i Mike Zdravkovič. No tu je još pregršt kvalitetnih boćara od Poreča do Komiže koji će sutra htjet izborit daljnje natjecanje. Svakako, bit će danas zanimljiv dan u porečkom boćarskom hramu.