ZAVRŠEN SVJETSKI KUP I EUROPSKI GRAND PRIX TURNIR U STRELIČARSTVU

14.05.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / ZAVRŠEN SVJETSKI KUP I EUROPSKI GRAND PRIX TURNIR U STRELIČARSTVU

Streličarke i streličari SAD-a s osvojene dvije zlatne, jednom srebrnom i dvije brončane medalje bili su najuspješniji na jučer u Poreču završenom prvom turniru iz ovogodišnje serije Svjetskog kupa i Europskom Grand Prix turniru koji je okupio više od 400 natjecatelja iz 42 zemlje. Tek za jedno brončano odličje manje od Amerikanaca slabiji su bili predstavnici Rusije.

Pojedinačno su turnir osvojili Ruskinja Margarita Galinovskaja i Indijac Jayanta Talukdar u gađanju olimpijskim lukom, te Ruskinja Anna Kazantseva-Bologova i Amerikanac Reo Wilde u gađanju složenim lukom.

Krešimir Štrukelj, jedini hrvatski streličar koji se u gađanju olimpijskim lukom iz kvalifikacija uspio plasirati u eliminacije, zaustavljen je već u prvom kolu od Šveđanina Magnusa Peterssona izgubivši 106:112. Valja naglasiti da je Petersson nakon Štrukelja prošao još četiri kola i stigao do finala.

Najbolji plasmani hrvatskih streličara u pojedinim disciplinama na kraju turnira su 42. mjesto Štrukelja u gađanju olimpijskim lukom, te sedmo mjesto Tanje Zorman i 9. mjesto Goran Villia u gađanju složenim lukom.

U ekipnoj konkurenciji turnir su osvojili Britanke i Talijani u olimpijskom luku, te Francuskinje i Amerikanci u složenom luku. Od hrvatskih reprezentacija u gađanju olimpijskim lukom žene su bile posljednje 20, a muškarci 21, dok su u gađanju složenim lukom žene zauzele peto, a muškarci deveto mjesto.