Zaslužena pobjeda Porečana u derbiju zapadne obale – RK Poreč-RK Umag 25:23 (13:10)

28.03.2015. 21:58; ; Početna / Sport i rekreacija / Zaslužena pobjeda Porečana u derbiju zapadne obale – RK Poreč-RK Umag 25:23 (13:10)
2015-03-28_21h56_18

Rukometaši Poreča su apsolutno zasluženo slavili na domaćem parketu protiv žilavih susjeda iz Umaga. Iako se ovaj derbi igrao pretežno za prestiž, Saša Ilić smije biti i više nego zadovoljan predstavom svojih rukometaša. Umažanima nedostajalo širine.

Utakmicu je pogotkom otvorio Stapar na kojeg se nadodao Babić dvaput za umaških 0:3 usred Velog Jože u osmoj minuti. Ipak, Porečani su se ubrzo konsolidirali pa u 16. minuti Huljina poravnava na 5:5. Pahanić, Kobetić i Jerković okončali su tu seriju domaćih koja je trajala od 3:5 pa je semafor u 20. minuti pokazivao komotnih 8:5 za Ilićeve momke.

Tu su prednost Porečani zadržali do predaha, ponajviše zahvaljujući tada raspoloženom Soriću. Drže domaći na tri pogotka manjka goste do 36. minute kada pogocima Pahanića i Rađakovića odlaze na visokih 18:13.

Ipak, rukometaši Borisa Lisice se tu ne predaju već preko Belige u 48. smanjuju na 21:18. Da gledatelji ne odu bez napetosti svojim kućama, pobrinuo se Babić s tri pogotka u posljednjih deset minuta, zadnji mu je bio onaj za 25:23 u 58. minuti. Za nešto više gosti nisu imali snage.

Najbolji kod Porečana Marin Sorić sa deset obrana, a solidni su bili Mataija s pet i maksimalni Huljina s tri pogotka. Kod gostiju se u nastavku vratari razbranili, Borilović stigao do deset, Milinković do sedam obrana, a u „polju“ najbolji Marin Babić, strijelac osam pogodaka.