Započela nova sezona daljinskog plivanja, plivači KDPSR Poreč u Kostreni osvojili četiri medalje

Nove kape za novu sezonu
17.06.2014. 08:37; ; Početna / Sport i rekreacija / Započela nova sezona daljinskog plivanja, plivači KDPSR Poreč u Kostreni osvojili četiri medalje

Prva utrka ovogodišnjeg CRO-CUP-a, Kostrena 2014., otpočela je malim brojem sudionika i po vremenu koje je neugodno mirisalo na granicu između sporta i preživljavanja. Neki i nisu “preživjeli”, tj. nisu isplivali cijelu utrku.  Iako je domaćin izvijestio na početku da je temperatura mora preko 20C, uistinu, bila je tek 19,5C , i to nakon utrke, oko 13 sati, uz obalu zaštićenoj od udara bure. A na „terenu“ po kojemu se plivalo, tko zna, možda i 18C. Funkcionalno po utrku, organizator nije pogriješio jer bi, uistinu, odvažnih za plivanje bilo još manje.

Bura! Kažu, lakše se utopiti po buri nego li po jugu i najvećim valovima! Bura diže prašinu i puni nos i usta vodom! Upravo se to događalo! Na eliptičnoj stazi, na kojoj se moralo isplivati četiri kruga ili 5000m , plivalo se, protiv bure ili burom u leđa i ispijanjem morske vode i udisanjem morske prašine.  Organizatora se svakako mora pohvaliti. S jednim ili dva čamca i po zapjenjenom moru, teško je bilo nadzirati urednost prolaza, zaobilaženja bočnih bova. Sve ostalo u svezi s organizacijom bilo je u očekivano i hvala svima koji su po takvom vremenu pomogli oko utrke

Pobjednici utrke su očekivano, plivači iz Splita. Duje Milan (0:48:05) i Karla Šitić (0:50:32), oboje iz KDP „Split“.

Od naših, medalje su u dobnim kategorijama osvojili:  Antonio Žgomba (2. mjesto), Danijel Čitar (3. mjesto), Longino Šošić (3.mjesto)i  Željko Sušek (2. mjesto).
Za utrku je na startu bilo prijavljeno 45 plivača i 12 plivačica. Pored natjecatelja u CRO CUP-u bio je znatan broj slovenskih i talijanskih plivača, a da je bilo vremena, zasigurno bi i plivača bilo puno više.