Zamet visoko porazio Poreč u derbiju kola: RK Zamet-RK Poreč 29:22 (14:11)

21.02.2016. 09:23; ; Početna / Sport i rekreacija / Zamet visoko porazio Poreč u derbiju kola: RK Zamet-RK Poreč 29:22 (14:11)
2016-02-21_10h25_05

Zamet u posljednje vrijeme igra ponajbolji rukomet u ligi, a to su pokazali i večeras u svojoj dvorani kada su ugostili Porečane te ih glatko pobijedili. Gosti su pružali otpor „na refule“.

Do osme minute igra se gol za gol, a tada na semaforu, nakon pogotka Perića, stoji 4:4. S dva pogotka Jelušića i jednim Uzelca Zamet stiže do +3 te taj razmak drže do kraja prvog poluvremena.

Početkom nastavku Riječani kreću furiozno pa je u 38. minuti visokih 18:12, nakon gola Lončarića. Slijede dva pogotka Thossa koja su eventualno probudila nadu gostiju, ali i koju je nova serija od tri uzastopna pogotka Zameta potpuno ugasila.

Do kraja se igra u usporenom ritmu, a gosti pokušavaju poraz učiniti itekako prihvatljivim sa četiri uzastopna pogotka od 55. do 57. minute. Bilo je tada 25:22, a onda slijedi nova serija Zamećana za konačnih 29:22.

Domaće do pobjede dovela upravo toliko najavljivana širina kadra. Kovačević je postigao šest pogodaka, Jelušić pet, a po četiri nadodali su Lončarić, Glavaš i Valković. U strijelce se kod gostiju upisalo samo pet igrača, najviše ih je postigao Perajica, njih šest. Moreno Car na golu Porečana obranio 12 lopti.