Porečanke spasile dvije set lopte pa odjurile u pobjedu

16.03.2014. 21:16; ; Početna / Slider / Porečanke spasile dvije set lopte pa odjurile u pobjedu
Foto 18500

Odbojkašice Poreča produžile su nadu u finale. Nakon tijesnog poraza u Dalmaciji, večeras su “razbile” odbojkašice Marine Kaštele te je sada susret odluke na rasporedu u srijedu u Kaštel Starom.

Porečanke su utakmicu otvorile sjajno te su prvi set bez poteškoća uzele na svoju stranu. Predvođene Laurom Miloš i Lenom Burilo, vrlo su brzo stekle veliku prednost koja je po završetku seta bila velikih +16, odnosno 25:9.

Drugi je set počeo jednakim scenarijem kao i prvi, samo su ovoga puta veliku prednost stekle gošće iz Kaštela koje su u jednom trenutku imali devet poena prednosti (8:17). Domaće djevojke nisu se predavale, polako smanjivale prednost te su sa servisima Lene Burilo napravile seriju od četiri uzastopna poena, i ponovno se probudila nada kada je semafor pokazivao 20:22. Na tome su u ovome setu i ostale, jer i Kaštelanke uzvraćaju serijom 0:3, te privode set kraju u svoju korist čime su izjednačile ukupni rezultat utakmice na 1:1.

Treći set bolje su otvorile Porečanke te su u samom početku seta otišle na četiri poena razlike, no gostujuća ekipa se vraća, a ubrzo nakon toga i stvara prednost od 5 poena (13:18). Ponovno se Porečanke uspijevaju vratiti, izjednačiti na 20:20. Tada na servis ulazi Dea Rupčić koja svoj zadatak odrađuje bezgriješno i omogućava svojoj ekipi osvajanje trećeg seta te novu prednost od 2:1 u setovima.

Četvrti je set bio najneizvjesniji set utakmice, igralo se poen za poenom sve do drugog tehničkog time-outa nakon kojeg ekipa Kaštele stvara minimalnu prednost. Pravi karakter pokazale su djevojke Miodraga Stojakovića kada su poništile dvije set lopte gostujuće ekipe (22:24) i zaključile četvrti set, a samim time i utakmicu u svoju korist.

Time su Porečanke izjednačile seriju polufinala doigravanja 1. HOL na 1:1, a ime finalistica saznat ćemo nakon treće utakmice koja je na rasporedu već ovoga tjedna u Kaštelu.