Vrbovec do troboda ‘na mišiće’ – VRBOVEC – JADRAN 2:1 (1:1)

05.09.2018. 22:18; ; Početna / Sport i rekreacija / Vrbovec do troboda ‘na mišiće’ – VRBOVEC – JADRAN 2:1 (1:1)
jadran-2

Porečani su, nažalost, danas na teškom gostovanju u Vrbovcu poraženi treći put zaredom. Iako, ne treba na to gledati s prevelikom strepnjom, jer je raspored sugerirao da će im biti teško na početku prvenstva.

Ipak, u utakmicu su ušli bolje od domaćina te su poveli preko Marka Kepčije na asistenciju Emanuela Valente u 19. minuti. Iskusni napadač Jadrana primio je loptu s desne strane i pogodio od vratnice u gol za 0:1. Nakon toga Porečani su kontrolirali igru, imali više lopte u svojim nogama da bi pred sami kraj prvog dijela Domagoj Colarić realizirao glavom jednu rekontru za 1:1.

A onda, već provjerena formula na gostovanjima. Pritisak domaćih igrača na suce i dominacija u igri izvojevali su krajnje upitni jedanaesterac u 64. minuti kojeg je Antonio Pavlić i obranio, ali na “odbijenu” loptu prvi dolazi Krizmanić, i to jedno par metara prije svih pa ostaje pitanje kada je krenuo u šesnaesterac, i zabija za 2:1.

Do kraja susreta Porečani su još ostali više razočarani nego ljuti kada je branič Vrbovca, već sa žutim kartonom, na pod položio Banka u kontri, a riječki sudac Melnjak je samo odmahnuo rukom.

Ne dolaze baš suviše lagane utakmice Jadranu niti sada jer u subotu dočekuju lidera s Krka, a onda slijedi pauza od 15 dana zbog reprezentativnih aktivnosti i nakon toga gostovanje kod Orijenta 1919.