Vratile se mlade nade mačevanja iz Zagreba – s medaljama

Vije10442-15433
18.02.2020. 01:11; ; Početna / Sport i rekreacija / Vratile se mlade nade mačevanja iz Zagreba – s medaljama

U Zagrebu je održan 23. Rapirov kup za mlađe dobne skupine i Europski kup za mlađe kadetkinje i mlađe kadete u maču na kojem su se natjecali i naši sportaši Alem Juskoski, David Mahne, Nina Sladonja, Vita i Tara Hodžić, Valerija i Artur Mijatović.

Prva kategorija nije donijela našim sportašima medalju, David Mahne prošao je bez pobjeda.

Mlade nade – u kategoriji do 10 godina – osvojili su tri medalje. U kategoriji mač djevojčice brončana je bila Vita Hodžić, dok je Valerija Mijatović osvojila srebro. Vito Hodžić s jako dobrim rezultatom u kolu i direktnim plasmanom u najboljih 8, pobijedio je Slovenca Viktora Mramora 10/6 te nakon toga izgubio od Mađara Benetta Szorfi 7/10, čime je osvojio brončanu nagradu.

U kategoriji do 12 godina oba naša sportaša Alem Juskoski i Nina Sladonja ušli u prvih 8 mačista te izgubili borbe za medalju – Alem od zagrepčanina Juraja Trninića 6/10, a Nina od Francuskinje Sohe Douci-Habane 4/10.

U dvije kategorije je nastupila Karla Dukić – u kategoriji mlađih kadeta zauzela je visoko 19. mjesto u jakoj konkurenciji.