Višnjanci Leon Španić i Filip Dekleva ostvarili odličan uspjeh!

16.06.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Višnjanci Leon Španić i Filip Dekleva ostvarili odličan uspjeh!

Na tradicionalnom međunarodnom 27.KUPU RIJEKE  na kojem je sudjelovalo nešto manje od 200 učesnika iz:Slovenije,Italije,Bosne i Hercegovine ,i Hrvatske zapažen rezultat zabilježili su najmlađi kadeti STK VIŠNJAN Leon Španić,i Filip Dekleva.Leon je u svojoj grupi pobjedio Gabrijel Petrovića STK  Dugo Selo 3:0,Ante Raževa Donat –Zadar 3:0,a izgubio od Jakov Tice iz Remete-Zagreb sa 3:1.Osvojenim 2.mjestom u grupi plasirao se u daljnje natjecanje.U daljnjem razigravanju u 1/8 finala pobjedio je Tomislava Komar iz MGK Drava-Žabnik sa 3:2,a u ¼ finalu izgubio od pobjednika turnira Marca Bressana iz Italije sa 3:0.Filip je u grupi osvojio 1.mjesto pobjedivši sa po 3:0:Jana Zrnu iz  STK Šenkovec,Josipa Basića iz STK  Dugo Selo,i Matea Sever STK Varaždin.U razigravanju  u 1/8 finala pobjedio je Benjamina Kresića iz STK Lokomotiva-Vinkovci sa 3:0,a u 1/4 finalu izgubio od  Mihovila Raića takođe iz Lokomotiva-Vinkovci sa 3:2.Ukonkurenciji mlađih kadeta Davide Dekleva u grupi je osvojio odlično 1.mjesto pobjedivši :Karla Štrigu iz STK Ljubeščica sa 3:0,Daria Jurišića iz Brovinje-Koromačno 3:2,i Nevena Markoviča iz STK Srdoči-Rijeka sa 3:0,a u 1/16 izgubio od Antonio Goje iz STK Donat-Zadra sa 3:0.

Od najmlađih kadeta i mlađih kadeta-nja  Istarske županije ispali su :Hari Dvorski STK Pula u  1/8 finala,Tadea Halilović,i Sara Dvorski ŽPU Pula obje u 1/16 finala Elvisa Hodžić Brovinje u 1/4 finalu,a Andrea Kuna ŽPU u  1/8 finala,Petar Brčić STK Poreč u 1/8 finala,Damodar Dvorski,i Afan Ališić iz STK Pula, i Dario Jurišić iz STK Brovinje-Koromačno u 1/16 finala.U konkurenciji kadeta-nja;Rajmond Dobrić STK Vrsar u 1/8 finala,kadetkinje Ana Pia Načinović,i Ana Peroš iz STK Maestral-Umag u ¼ finala,a Adriana Barbić STK Sveti Lovreč u 1/8 finala. (REX)