Više od 330 biciklista na 11. Parenzani

02.10.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Više od 330 biciklista na 11. Parenzani

Vižinada – Jedanaesti rekreativni biciklistički maraton Parenzana okupio je u nedjelju u Vižinadi više od 330 natjecatelja. Zahvaljujući lijepom vremenu i dobro uhodanoj organizaciji i promociji, ovogodišnja Parenzana je ponovno postigla rekordan broj sudionika.

Naime, utrka iz godine u godinu privlači sve više domaćih i inozemnih biciklista, a s obzirom na to da je maraton otvoren za sve uzraste i kategorije te da na njemu sudjeluju amateri i profesionalci, start utrke je zbog registracije sudionika ipak kasnio četrdesetak minuta.

Maraton, koji je nazvan po legendarnoj uskotračnoj pruzi, ove se godine vozio u ukupnoj dužini 46,7 kilometara preko Karojbe i Motovuna do Livada, a potom se u zatvorenoj vožnji stizalo do Ponte Portona, gdje se u dužini 6 km utrkivalo do cilja u Vižinadi. Uz standardnu dionicu, natjecatelji su ove godine imali mogućnost odvoziti i još jedan krug tzv. specijalke u ukupnoj dužini 93,4 kilometra. Među brojnim natjecateljima bili su i ultramaratonci Slađan Dragojević i Dušan Mravlje te paraolimpijac Gracijano Turčinović. Sudionik svih dosadašnjih Parenzana, 82-godišnji Pietro Lonzaric iz Trsta i ove je godine osvojio priznanje koje se dodjeljuje najstarijem sudioniku, dok je kao najmlađi nagrađen sedmogodišnji Marinko Nadičić.

Ovogodišnju nagradu za sudionike koji su na Parenzanu stigli iz najudaljenije destinacije osvojila je ekipa iz Karlovca, dok je nagradu za najbrojniju ekipu osvojila ekipa Kamen Pazina. Apsolutni pobjednik jubilarnog biciklitičkog natjecanja “Istra MTB tartufi tour – Parenzana” je austrijski reprezentativac Michael Weiss. On je na 10. maratonu, koji se vozi u klasi UCI 1 u dužini 65 km sa startom i ciljem u Istarskim toplicama, potvrdio prošlogodišnji naslov prvaka. Weiss je imao razloga za slavlje i prethodna dva danajer je pobjedio u etapnim biciklističko-brdskim natjecanjima u Funtani i Taru.