Uvjerljiva pobjeda rukometaša Poreča u Križevcima: KTC – Poreč 22:29 (13:12)

Vije14329-20048
18.11.2023. 23:24; ; Početna / Sport i rekreacija / Uvjerljiva pobjeda rukometaša Poreča u Križevcima: KTC – Poreč 22:29 (13:12)

Rukometaši Poreča upisali su svoju šestu ovosezonsku pobjedu i tako iz Križevaca u Poreč donijeli dva važna boda. Nakon dosta izjednačenog prvog dijela, u drugom je Poreč pojačao i upisao slavlje 29:22 (12:13). U sljedećem kolu Porečani su ponovno na gostovanju. U sklopu 11. kola Paket24 Premijer lige igraju protiv Dubrave, a utakmica je na rasporedu 25. studenog u 19:30 sati.

Porečani su dobro krenuli u susret i poveli 2:0, ali domaćin se dobro držao u igri. Ponajviše uz obrane vratara Dubravka Grgića, no ni David Vladić nije zaostajao za njim. Tako su obojica do 15. minute susreta bili na pet obrana. Porečani su stečenu prednost držali sve do 22. minute kada niz porečkih grešaka KTC iskorištava i serijom 3-1 preuzima vodstvo (10:8). Istarski rukometaši imali su priliku pred kraj prvog dijela izjednačiti i otiči na odmor s 13:13, no Grgić ponovno brani i ostavlja Križevcima minimalnu prednost.

Trebalo je deset minuta drugog poluvremena da porečki napad djelomično prebaci u brzinu više i preokrene rezultat. Ključna su bila dva gola Matije Rađakovića. Oko 45. minute ponovno je KTC zaprijetio i s minus tri stigao na minus jedan, no sigurna obrana iz koje je proizašao uvjerljiv napad stvorili su seriju 3-0 kojom je zaključno s golom Antonija Ljubića postavljeno vodstvo Poreča 22:17. Zadnjih deset minuta KTC kao da nije imao snage pratiti ritam utakmice, osjetno su pali što je Poreč dobro pročitao. Dok je KTC postigao četiri gola, od toga tri u posljednjih pet minuta, Poreč je upisao njih sedam i zaključio pobjedu 29:22.

Najefikasniji kod Poreča bili su Lucian Krajcar s osam pogodaka, sedam ih je dodao Matija Car, dok je pet postigao Matija Rađaković. Na vratima je David Vladić sakupio deset obrana uz 37% učinkovitosti. U redovima KTC-a istaknuo se Marko Jurakić sa šest zgoditaka, a pet je zabio Toni Ezgeta.

“Izuzetno teško gostovanje u Križevcima smo uspješno apsolvirali. Iako je prvo poluvrijeme bilo slabije u drugom smo se zagrijali i prelomili utakmicu. Ovo je sada iza nas i dva boda su tu, to je najbitnije. Okrećemo se završetku ovog prvog dijela i daljnjoj borbi za Ligu za prvaka. Prva sljedeća postaja je Dubrava i idemo se pripremiti za to sljedeći tjedan”, rekao je nakon utakmice vratar David Vladić.

“Onako kako smo i očekivali, teška utakmica. Imali smo plan od početka utakmice tempom lomit KTC i čekati svojih pet minuta. To se i dogodilo početkom drugog poluvremena, imali smo podršku golmana i odveli smo utakmicu na naš mlin. Mislim da smo zasluženo pobijedili.Čestitam svojim dečkima i čestitam KTC-u na fer igri”, nadodao je trener Ilija Lovrinović.

Paket24 Premijer liga, Liga B, 10. kolo:

KTC – Poreč 22:29 (13:12)

KTC: Grgić 10 obrana (10+0), Olić 1 obrana (1+0); Marković, Vinković 3, Ćurić 2, Ostarčević, Harča, Dujmović 3, Perajica, Jurakić 6, Mirosavljević , Maričić 1, Ezgeta 5, Tandara 1, Celovec, Mršić 1

Sedmerci: 2/2

Isključenja: 14 minuta (Ezgeta 6 – crveni karton), Mršić 2, Maričić 2, Dujmović 2, Ostarčević 2)

Poreč: Vladić 10 obrana (10+0), Ćopić, Mataija, Krajcar 8, Rušnjak, Car 7, Petrov, Boka 1, Krupić 2, Malinarich 2, Rađaković 5, Ikanović 2, Ivanković, Bajan 1, Čorić, Ljubić 1