Uspjesi porečkih rukometaša

04.10.2004. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Uspjesi porečkih rukometaša

Gosti naše druge ekipe bila je riječka ekipa "Pećine", prošlogodišnji viceprvak III lige, pa je samim tim pred našu ekipu bila nemoguća misija. Mladi porečani su ipak uspjeli u gotovo posljednjoj sekundi izjednačiti, iako su cijelu utakmicu vodili u nekim momentima i sa 3 pogodaka razlike.

Počelo je vodstvom gostujuće ekipe 0:1 u prvoj minuti, ali tada mini serijom naša ekipa odlazi na 4:1. U nastavku utakmice dosta promašaja na obje strane, da bi poluvrijeme završilo vodstvom domaćina 10:8. Gosti dobro otvaraju drugo poluvrijeme, izjednačuju, utakmica se desetak minuta "lomi", da bi naši u 47 minuti imali ponovno 3 gola prednosti 19:16. Dean Turković nemilosrdno u tom periodu puni mrežu gostujuće ekipe, pa trener "Pećina" Nenad Lesica mora odigrati "flaster" i u našim redovima počinje nervoza, puno tehničkih grešaka, što je i razumljivo s obzirom na njihovo neiskustvo. Rezultat toga je da gosti 20 sekundi prije kraja utakmice imaju gol prednosti, imaju priliku pobijediti neugodne porečane, rezultat 23:24. Ipak, 7 sekundi prije kraja Dean Turković upućuje udarac na gol, pogađa stativu, a Matija Rađaković odbijenu loptu posprema iza vratara Vedrana Kneževića u mrežu, za konačnih 24:24, te veliko veselje za prvi osvojeni bod u seniorskom takmičenju za ovu ekipu.

Utakmica je bila vrlo borbena, ali jako korektna i fer. Nakon visokog poraza od 29 razlike prije 7 dana, izgleda da su se naši dečkići oslobodili pritiska pa možemo očekivati bolje rezultate.

Slijedećeg vikenda naša druga momčad gostuje u susjednom Novigradu.

"Poreč II" – "Pećine" 24:24 (10:8)

Suci: Pravdan Pešutić i Mladen Puharić iz Matulja Nadzornik: Miroslav Poznić iz Buja

"POREČ II": Marko Rudonjić, Ivan Gogala 1, Matija Rađaković 3, Jurica Martuslović, Danijel Šimičić, Mario Galijot 4(1), Igor Perhat 5, Kristijan Sliško, Matija Jekić, Marko Tomić, Dean Turković 9, Marko Radović, Marko Magdić 2 i Damir Šehić

"PEĆINE": Pretnar, Ljubičić 3, Možnik 3, Simić, Daniel Pleša 1, Nikša Kalčić 6, Damir pleša 6, Kristijan Kalac 4, Duško Kraguljac 1 i Vedran Knežević

Svoj premijerni nastup pred vlastitom publikom u okviru 2.kola II HRL zapad, momčad Poreča je završila više nego uvjerljivom igrom i pobjedom protiv druge momčadi prvaka Hrvatske, "Badel 1862 Zagreb".

Veliki respekt domaćina prema gostu osjetio se u prvih desetak minuta kada gosti vode sa golom prednosti, a upravo u toj minuti naši prvi put vode rezultatom 5:4, i prednost ne ispuštaju do kraja. Serijom pogodaka Tomislava Špehara porečani dolaze do prednosti od 8:5, u 20. minuti je već 11:6, da bi poluvrijeme završilo rezultatom 17:10.

U nastavku susreta su svi igrači učestvovali u pobjedi, protivniku se niti jednog trenutka nije dozvolilo vraćanje u utakmicu, a prednost je rasla do konačnih 16 pogodaka razlike, 37:21.

Granitna obrana porečana Beaković – Kovačić – Davor Turković razlog je velike pobjede domaćina, a vratari Vedran Šimunović sa 19 i Želimir popović sa 8 obrana su također dali svoj obol u sigurnosti obrane. Da trener Saša Ilić koji je i sam sudjelovao u pobjedi sa 4 pogotka vjeruje mladim igračima, dokazao je dajući priliku Vedranu Mataiji i Davidu Petriću od prve minute, što su oni odlično iskoristili, a Vedran je ujedno postigao i svoj prvi drugoligaški pogodak.

Susret je odigran pred dobro ispunjenom dvoranom (400 gledatelja), koji nisu štedjeli dlanove za lijepe poteze svojih ljubimaca, a suci utakmice su susret odsudili gotovo bez greške.

Slijedećeg vikenda naša ekipa gostuje u Senju, protiv ekipe koja je u ovom kolu slavila sa 9 pogodaka razlike u Ivanić Gradu, pa tako obje momčadi u prva dva kola bilježe isto toliko pobjeda.

"Poreč" – "Badel 1862 Zagreb 2" 37:21 (17:10)

Suci: Boris Kirinčić (Rijeka) i Mirko Rinaldis (Kaštelir)

Nadzornik: Miljenko Kadum (Pula)

POREČ: Želimir Popović, Saša Ilić 4, Saša Borotić 8(2), Tomislav Špehar 6(1), Vedran Mataija 1, Vladimir Brčić, David Petrić 5, Ivan Božić 3(1), Davor Turković 1, Petar Kovačić 5, Vedran Šimunović, Tilen Tomšič, Aleksandar Beaković i Boris Lisica 4

"Badel 1862 Zagreb 2": Granić, Ðurić 3(2), Feljan, Lopac 5, Pohovski 1, Čveljo1, Eter 5, Šikanjić, Karamatić 1, Marinčić, Kozar, Glavaš, Vranić 3 i Musa 2