USPJEŠAN NASTUP STOLNOTENISAČA I STOLNOTENISAČICA NOVOOSNOVANOG KLUBA „JADRAN“ iz Poreča

stolni-tenis
16.10.2015. 00:07; ; Početna / Sport i rekreacija / USPJEŠAN NASTUP STOLNOTENISAČA I STOLNOTENISAČICA NOVOOSNOVANOG KLUBA „JADRAN“ iz Poreča

Dana 11.10.2015. g. u Puli je održan prvi otvoreni turnir STSIŽ za najmlađe kadetkinje i najmlađe kadete te kadetkinje na kojem su nastupili igrači novoosnovanog kluba STK „Jadran“ iz Poreča.
Za Lea Šajinu , Marka Vasileva , Matea Radinovića te Tina Tristana Derviščauševića to je bio prvi nastup na turniru.
U kategoriji najmlađih kadeta nastupili su Leo Šajina, Marko Vasilev i Mateo Šušljik, a za najmlađe kadetkinje Dora Popec.
U kategoriji kadeta nastupili su Manuel Rafaelić, Tin Tristan Derviščaušević, Mateo Radinović i Jan Grujević.
Mateo Šušljik je grupu prošao bez poraza tako da je u 1/4 finala pobijedio Novakova iz umaškog Maestrala, a u polufinalu savladao klupskog kolegu Lea Šajinu . U finalu je savladao Maxa Krtalića iz STK Pula time osvojio prvi otvoreni turnir IŽ.
Veliko iznenađenje turnira bio je Leo Šajina koji je na svom prvom nastupu na turniru podijelio 3. mjesto sa mladim igračem novigradskog kluba R. D. Holikom. Dobio je pohvale od trenera i suigrača te će ga taj nastup zasigurno motivirati za daljnja natjecanja.
Dobar početak pokazao je i Marko Vasilev kojemu je nedostajalo malo sreće da prođe u ¼ finale.
Naša sve bolja stolnotenisačica Dora Popec u ½ finalu je savladala Luciju Lisicu iz ŽSTK Pule sa 3:0 a u finalu je također uvjerljivim rezultatom 3:0 pobijedila Despić Nikolinu iz ŽSTK Pule i time osvojila prvi otvoreni turnir IŽ.
Kadeti Manuel Rafaelić, Tin Tristan Derviščaušević i Jan Grujević su zaustavljeni u ¼ finalu što je odličan rezultat s obzirom na njihovo početničko iskustvo. Mateo Radinović nije uspio proći grupu.
Slijedećeg vikenda stolnotenisače očekuje nastup također u Puli, u kategoriji mlađih kadetkinja i kadeta te klinaca i klinceza.