1.maj

Uspješan nastup KDPSR Poreč na četvrtom plivačkom maratonu iz ovogodišnje CroCup serije

11705798_116325442039939_2930095355609768580_o
08.07.2015. 09:43; ; Početna / Sport i rekreacija / Uspješan nastup KDPSR Poreč na četvrtom plivačkom maratonu iz ovogodišnje CroCup serije

U nedjelju, 5 srpnja 2015., održana je kod Koromačna, u zaljevu i kampu Tunarica, četvrta utrka koja se boduje u CRO-CUP-u HSDP-a, odnosno, 4. plivački maraton „Raša“.
Plivale su se dvije utrke, na 1000m i ‘naša’ za CRO CUP, na 5000m.
Iako smo ponijeli kući četri medalje, o vremenima ne bi dok ne navedemo neku ispriku, jer tih 5000m bili su jako “dugački”.
Iz neslužbenih, ali povjerljivih izvora, doznajemo da se organizator u mjerenju staze, uobičajeno GPS, poslužio ruskim sustavom, a tu onda valja očekivati puno duže kilometre, najveće na svijetu :):):)

Po iznimno toplom, ali za plivanje idealnom vremenu na startu utrka u Koromačnom našlo SE ukupno 93 plivačice i plivača, od čega je 11 plivačica i 43 plivača nastupilo u glavnoj utrci na 5000 metara, dok je u utrci na 1000 metara nastupilo 15 plivačica i 24 plivača.

U glavnoj utrci prvi je do cilja stigao Duje Milan iz KDP Split, a odmah za njim njegova klupska kolegica Karla Šitić. Drugo mjesto kod muškaraca osvojio je plivač KDP Primorje Andrea Crevatin, dok je o trećem mjestu u muškoj konkurenciji odlučio klupski dvoboj članova KDP Split u kojem je bolje prošao mladi Dino Špadina pobijedivši za pet sekundi Marina Milana koji se prošlog tjedna okitio naslovom prvaka Hrvatske na 5000 metara. Drugo mjesto kod djevojaka osvojila je Nika Perčić iz KDP Primorje ispred članice KDP Donat iz Zadra Lucije Aralice.

Nažalost i ovotjedno natjecanje bilo je osiromašeno nenastupanjem Ivana Šitića i Matije Luke Rafaja koji se pripremaju za nastup na Europskom juniorskom prvenstvu gdje će uz njih u utrci juniora na 7,5 km nastupiti i  Duje Milan. Utrka Europskog juniorskog prvenstva na rasporedu je u petak.

Plivači našega KDPSR Poreč osovjili su 4 medalje u dobnim kategorijama.  U kategoriji žena do 29 godina, srebrnu medalju osvojila je Blanka Kvaranta, srebrnu medalju do 19 godina osvojio je Daniel Čitar, Vaso Vulin, brončanu medalju u kategoriji do 39, dok je u kategoriji 60+ Željko Sušek osvojio broncu.
Za KDP „POREČ“ još su nastupili: Marijan Matuzović, Longino Sošić, Žarko Salopek, Goran Višković, Gordan Ukić, Vaso Vulin, te kao gost kluba, Goran Galović iz Umaga.