Uspješan košarkaški vikend selekcija KK Poreč

juniori-kkporec
26.10.2014. 23:06; ; Početna / Sport i rekreacija / Uspješan košarkaški vikend selekcija KK Poreč

Ovog su vikenda selekcije predkadeta i juniora KK “POREČ” odigrale prvenstvene utakmice 2. kola županijske lige u kojima su zabilježile dvije vrijedne pobjede.

U 2. kolu prvenstva PREDKADETA istarske županije na domaćem parketu dvorane “ŽATIKA” u subotu 25. listopada 2014. godine dočekana je vrlo dobra ekipa KK UMAG. Kako su u zadnjim utakmicama ova dva protivnika pobjeđivali mladi košarkaši iz Umaga ova je utakmica predstavljala svojevrstan “derbi”.
U vrlo napetoj i borbenoj utakmici naši su mladi košarkaši izborili vrijednu pobjedu. Nervozan ulazak u utakmicu nije nagovještavao dobar rezultat (vodstvo UMAGA od +5 koševa) ali je velika borbenost, kolektivan duh i pokazana želja da se protivnik pobijedi dovela do pobjede i konačnog rezultata utakmice KK POREČ – KK UMAG 37 – 33 (+4 koša razlike).

Čestitke cijeloj momčadi.

U 2. kolu JUNIORSKE lige istarske županije naša je ekipa danas 26. listopada 2014. godine gostovala u susjednom Novigradu te odigrala utakmicu sa KK NOVIGRAD.

Krajnji rezultat KK NOVIGRAD– KK POREČ 65 – 71 (18 – 8, 7 – 22, 19 – 20, 21 – 21)

KK NOVIGRAD
Kostić, Bukovac, Carlin 23, Palfi, Turković 18, Jelčić 4, Božić 2, Fabris 18, Kurtić, Ograjšek.

KK POREČ
Lukić 2, Martuslović 6, Jakšeković, Bilić, Rupčić D., Glušac 9, Uljančić 22, Legović 15, Rupčić A. 14, Tomičić 3.

Nakon lošeg ulaska u utakmicu i vodstva 8 – 2  za domaćina uspjevamo vratiti utakmicu u igru ali protivnik zadržava svoju prednost i prva četvrtina završava 18 – 8 za Novigrad. U drugoj četvrtini zaigrali smo puno organiziranije i s više koncentracije te sa ozbiljnijom obranom i ˝pametnijim˝ napadom okrećemo utakmicu na našu stranu te preokrećemo rezultat u svoju korist pa druga četvrtina završava rezultatom 7 – 22 , a na poluvrijeme odlazimo sa vodstvom 25 – 30. U drugo poluvrijeme opet ulazimo sa manje koncentracije što protivnik koristi i sa par laganih poena prelazi u vodstvo 39 – 37. Četvrtina završava rezultatom 19 – 20 ( 44 – 50 ) . U zadnjoj četvrtini zadržavamo prednost koju su protivnici ugrozili ( 65 – 61 ) i pokušali preokrenuti brzim faulovima 2 min. do kraja ali smo bili mirni pri svojim slobodnim bacanjima i završili četvrtinu 21 – 21 i ostvarili pobjedu 65 – 71.

Veliku pohvalu, osim onih koji su se sjajno borili na terenu, zaslužuju i naši igrači na klupi koji su davali veliku podršku svojim suigračima i sa njima proživljavali svaki poen i svaku sekundu!

Marljivim radom na treningu i dolascima unatoč povredama i bolesti pokazali ste da se trud i odricanja isplate!

Ovo nam treba biti poticaj za još veći rad i redovitije treniranje! Velike pohvale svim igračima, bili ste sjajni! poručuju iz Košarkaškog kluba Poreč