Uspješan nastup stolnotenisača Lovreča, Nove Vasi i Poreča u Dugom Selu

12.02.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Uspješan nastup stolnotenisača Lovreča, Nove Vasi i Poreča u Dugom Selu

Proteklog vikenda u Dugom Selu održan je 36. Memorijalni turnir u stolnom tenisu „Đuro Dubenik" koji je okupio preko 430 stolnotenisača i stolnotenisačica iz 57 klubova Hrvatske. Na ovom turniru uspješan nastup imali su i članovi Poreča, Svetog Lovreča i Nove Vasi.Uknjiženo je puno novih važnih bodova za rang liste Hsts-a.
U konkurenciji najmlađih kadeta nastupilo je 80 natjecatelja a na korak do osvajanja odličja bili su Antolović Johanes Karlo i Ivan Glavočevič (oba Sv.Lovreč). Dečki su uspješno „odradili" posao u grupama te sa tri pobjede izborili nastup u završnici da bi u odlučujućim mečevima u ¼ finalu Antolović izgubio od Ban Ivora (Zagreb) sa 3-0 a Ivan Glavočevič i ako je imao 2-1 i 9-6 izgubio također u ¼ finalu od Bošnjak Ivana (Velika Gorica) 3-2. Jovičić Luka (Sv.Lovreč) i Švaganović Luka (N.Vas) zaustavljeni su u 1/8 finala. Antonio Radojković (Poreč) i Čančar Noah (Višnjan) zaustavljeni su u 1/16 finala a Ivan Šušljik (Poreč) i Lorenzo Palman (Sv.Lovreč) izborili su plasman u 1/32. Bodove nisu uspjeli osvojiti Mateo Šušljik i Oliver Hrast (oba Poreč).
U kategoriji mlađih kadeta vrlo uspješan bio je Antolović koji je nadviso samog sebe i u 1/16 finala u prekrasnom meču pobjedio Lovrek Marka (Čakovec) 9. na rang listi Hsts-a sa 3-2. Antolović je zaustavljen u 1/8 finala Zovka Lovre (Zagreb sa 3-0. Glavočević Ivan zaustavljen je u 1/16 finala od Borovnjak Filipa sa 3-1. Nove bodove u ovoj kategoriji osvojio je i Jovičić Luka.
U kategoriji kadeta nove bodeve uspjeo je uknjižiti Dario Šajtoš (Nova Vas).
U kategoriji najmlađih kadetkinja Lara Zgrablić (Sv.Lovreč) sa dvije pobjede je izborila plasman u 1/16 finala gdje je izgubila od Trgovičić Eme (Duga Resa) sa 3-2. Bodove nije uspjela uknjižiti Maja Dodić (Sv.Lovreč).
U kategoriji kadetkinja Mateja Pršurić (Sv.Lovreč) nakon malog „kiksa" u grupi uspjela je izboriti plasman u završnicu te je u ¼ finalu poražena od kasnije finalistice Cakol Klare (Zabok) sa 3-0.
Uspješan nastup, dobra igra i zalaganje igrača daju optimizam treneru Jakovetiću pred nastup na pojedinačnom prvenstvu Istarske županije za najmlađe kadete i najmlađe kadetkinje te kadete i kadetkinje koje se održava sljedeće nedjelje tj. 17.02.2013.godine u Svetom Lovreču.