Županijsko prvenstvo u karateu – Finidi !

03.03.2008. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Županijsko prvenstvo u karateu – Finidi !

Održano je pojedinačno i ekipno prvenstvo ( nastupilo 11 ekipa ), a sudili su istarski suci: Goran Matošević, Mirko Banović, Nenad Katalinić i Tamara Banović. Tehnički organizator prvenstva bio je karate klub  – Pula.

Karatistice i karatisti porečke "Finide" ponovili su uspjeh predhodnih generacija svog kluba, te pokazali kvalitetu stručnog rada s mladima u svom klubu.
Ekipno – učenice KK "Finida" su prvakinje Istre za 2008. godinu, a učenici su osvojili 3. mjesto i brončanu medalju.
U pojedinačnoj konkurenciji karatistice "Finide" ( 10-11 godina ), kategorija – 34 kilograma, nisu dozvolile osvajanje niti jedne medalje članicama drugih klubova, pojedinačna prvakinja Istre je: 1. Paula Turković 2. Lucija Gržinić 3. Reana Radovčić ( sve "Finida" – Poreč ). U kategoriji + 40 kilograma, pojedinačna prvakinja Istre je: 1. Renata Gazibarić ( KK "Finida" ).
U pojedinačnoj konkurenciji učenici ( 10-11 godina) karatisti "Finide" su osvojili 2 medalje ( brončane). U kategoriji – 42 kilograma, u pojedinačnoj konkurenciji 3. mjesto je osvojio Kristijan Banfić. U kategoriji + 42 kilograma, također u pojedinačnoj konkurenciji, 3 mjesto je osvojio Matteo Poletti.

U Prvenstvu IŽ u karateu za mlađe kadete ( 12-13 godina ), a održano je i ekipno i pojedinačno "Finida" je također bila uspješna: 3. mjesto i brončanu medalju osvojila je muška ekipa. U pojedinačnoj konkurenciji, mlađi kadet – kategorija – 41 kilogram, Emil Srbljanin osvojio je 2. mjesto i srebrnu medalju, kao i u kategoriji + 56 kilograma, Sandro Milohanović.

Karate klub "Finida" je na Prvenstvu Istre 2008. godine za učenike i mlađe kadete osvojio 3 ekipne medalje ( 1 zlato i 2 bronce ), a u pojedinačnom prvenstvu 8 medalja ( 2 zlatne, 3 srebrne i 3 brončane ). Ukupno 11 medalja za sportski uspjeh mladih dolazi u Poreč.