Županijsko prvenstvo juniora

10.04.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Županijsko prvenstvo juniora

Juniori Novigrada su u subotu gostovali u susjednom Poreču gdje su odigrali utakmicu županijskog prvenstva s domaćom momčadi.

Domaći igrači bolje započinju susret a s tri pogođene trice prvi dolaze do vodstva. Tada gosti iz Novigrada počinju igrati agresivnije i čvršće u obrani pa domaćini ulaze u niz grešaka što gosti koriste pa izjednačavaju rezultat a do kraja prve četvrtine oni dolaze u vodstvo od 20:15. U drugoj četvrtini na terenu postoji samo jedna momčad i to ona domaća. Domaći igrači se razigravaju a u obrani zatvaraju sve prilaze svom košu pa igrači Novigrada ne uspijevaju pogoditi koš čak niti iz čistih situacija dok Porečani igraju efikasno pa sustižu vodstvo gostiju a prelaze i u vodstvo. Do kraja poluvremena domaćini igraju bolje dok gosti igraju vjerojatno najgoru četvrtinu u povijesti kluba kad ništa ne uspijevaju pogoditi a tek u zadnjoj minuti ove četvrtine postižu jedini pogodak uz 17 neuspješnih šutova pa na taj način domaćini na poluvremenu imaju vodstvo od 34:22. Treća četvrtina je u znaku gostiju koji nastoje smanjiti vodstvo domaćina. To im uspijeva jer se domaćini nakon vodstva malo opuštaju pa novigradski igrači smanjuju vodstvo Poreča koji još uvijek ima prednost od 44:41. U zadnjoj četvrtini se vodi ravnopravna borba za svaki koš a sredinom ove četvrtine gosti dolaze na minimalni zaostatak za domaćinom ali tada ostaju bez trojice igrača zbog pet osobnih pogrešaka. Domaćini ponovno dolaze do nekoliko koševa prednosti a pokušaji gostujućih igrača da taktičkim prekršajima pokušaju sustići vodstvo Poreča ne uspijevaju jer su u tim trenucima domaćini vrlo smireni i precizni s crte slobodnih bacanja jer pogađaju 13 puta od 16 pokušaja i sve nade Novigrada padaju u vodu a pobjeda nakon katastrofalne druge četvrtine Novigrada zasluženo pripada Poreču koji slavi sa 66:58. Najbolji su kod Poreča bili Vukovac s 19, visoki Balaž i Topčić sa po 13 te Behlulović s 12 koševa a kod slabih igrača Novigrada najviše su postigli Tomas 27 i Stojanović 10 koševa.

U srijedu su košarkaši Novigrada gostovali u Pazinu gdje su odigrali utakmicu županijskog prvenstva za juniore s domaćom momčadi Klasičarom. Nakon nervoznog početka obiju momčadi s dosta pogrešaka i promašaja gosti ipak dolaze do vodstva nakon prve četvrtine od 18:14. U drugoj četvrtini igrači Novigrada počinju igrati puno bolje pa dobrom obranom onemogućavaju domaćine u postizanju pogodaka a nakon toga u napadu igraju izuzetno precizno i efikasno pa dolaze do solidnog vodstva na poluvremenu od 45:28. Treća četvrtina je slična prvoj kada obje momčadi ne pronalaze put do koša a igrači kao da se takmiče tko će postići manje pogodaka tako da ovaj period igre završava 15:13 za goste. U zadnjoj četvrtini domaćini pokušavaju zonskom obranom zaustaviti goste ali igrači Novigrada pronalaze rješenje za takvu igru domaćina pa brzim kontranapadima i preciznim šutom, pogotovo tricama kojih su pogodili 9 puta, pogađaju koš domaćina i povećavaju vodstvo do konačne pobjede od 87:53. Najbolji je kod Novigrada bio Tomas ostvarivši triple double učinak s 21 košem, 24 skoka i 10 asistencija uz 7 blokada, a uz njega su još dobri bili Stojnić sa 17, Erlić s 14 i Stojanović s 13 koševa, dok su kod skromnih domaćina jedini raspoloženi za igru bili Marić postigavši 14 te Slavčić s 10 koševa.

U međunarodnoj utakmici lige Alpe-Adria juniori Istraplastike iz Pazina su na svojem terenu iznenađujuće izgubili utakmicu od momčadi Bor iz Trsta, momčadi koja do sada još nije okusila slast pobjede.

U sljedećem kolu juniorske lige Poreč u srijedu igra u Puli sa Stojom a Novigrad u subotu gostuje također u Puli gdje igra s Pulom 1981, dok se još sastaju Istra i Klasičar..

Rezultati:

Juniori:

Poreč – Novigrad 53:87 (14:18; 14:27; 13:15; 12:27)

Klasičar – Novigrad 53:87 (14:18; 14:27; 13:15; 12:27)

Istraplastika – Bor 80:81

Poreč, 9.4.2005., dvorana SRC Veli Jože, gledatelja oko 20, suci: A. Percan, N. Pejović (oba Pula)

Poreč: Vukovac 19, Topani, Behlulović 12, Zirdum 9, T. Radolović, Kljajić, M. Radolvić, Balaž 13, Soldo, Topčić 13.

trener: Z. Marčinko

Novigrad: Melon 8, Stojnić 5, Stojanović 10, Stanivuković, Popović 2, Ošaben, Brusić, Erlić, Ikač 6, Tomas 27.

trener: Z. Kulišić

slobodna bacanja: Poreč 13-16, Novigrad 15-23; tri poena: Poreč 4 (Vukovac, Behlulović po 2), Novigrad 1 (Tomas); osobne pogreške: Poreč 20, Novigrad 22; pet osobnih pogrešaka: Melon, Popović, Ikač; tehničke pogreške: Topani, Melon

Pazin, 6.4.2005., dvorana Kolegija klasične gimnazije, gledatelja oko 30, suci: A. Percan (Pula), A. Hadžić (Fažana)

Klasičar: Anđić 4, Basa 6, K. Marić, Slavčić 10, V. Marić 14, I. Valić, Dragičević 2, Andrić 2, Oštarić 2, Vratović, M. Valić 8, Ricov 5.

trener: P. Marić

Novigrad: Melon 6, Barić, Stojnić 17, Stojanović 13, Stanivuković, Popović 5, Ošaben 3, Brusić, Erlić 14, Ikač 8, Tomas 21, Šegon.

slobodna bacanja: Klasičar 3-9, Novigrad 10-22; tri poena: Klasičar 2 (Marić), Novigrad 9 (Erlić, Ikač, Tomas po 2, Melon, Stojnić, Popović); osobne pogreške: Klasičar 19, Novigrad 18; pet osobnih pogrešaka: Andrić, Melon; isključujuće pogreške: Anđić, Stojanović