Ukrajinski biciklist Maksym Averlin pobjednik je Trofeja Poreč

2014-03-09_22h43_55
09.03.2014. 22:46; ; Početna / Sport i rekreacija / Ukrajinski biciklist Maksym Averlin pobjednik je Trofeja Poreč

Pobjednik 12. Trofeja Poreč koju je na cestama zapadne obale Istre organizirao Meridiana Kamen Team iz Pazina je ukrajinski biciklist iz azerbejđanske ekipe BCP Synergy Baku, Maksym Averin.

Stazu dugu 149 kilometara, položenu u sedam krugova na trasi Tar-Labinci-Vranići, uz ‘ostatak’ kilometara do Zelene lagune prošao je za 3,22 sata.

Drugo mjesto ‘uhvatio’ je austrijski biciklist Daniel Biedermann iz ekipe GSM Simplon a treći je slovenski biciklist, član Adria Mobila Matej Mugerli koji je već dva puta bio pobjednik Trofeja Poreč.

Po završetku utrke, direktor Ivica Gržinić nije skrivao zadovoljstvo održanim natjecanjem.

Sprint na usponu do cilja u Zelenoj laguni bio je sjajan, pa ne iznenađuje da je kompaktna grupa od 175 biciklista koliko ih je završilo utrku na cilj stigla skoro u vremenu pobjednika. Gržinić je bio oduševljen činjenicom da pobjednik utrke Trofej Poreča potječe iz poznate ukrajinske biciklističke obitelji, a otac pobjednika bio je pobjednik negdašnje svjetski poznate utrke Mira, Berlin-Varšava-Prag.

Gržinić je izrazio i veliko zadovoljstvo da je utrka na kojoj je nastupilo 200 biciklista završila bez incidenta, osim nekoliko padova s ostrugotinama kukova, koljena, laktova, i dlanova, ‘uobičajenih’ događanja u biciklizmu. Svoju zadaću na utrci i njezinom osiguranju dobro su odradile i sve službe što je i rezultiralo da je utrka završila bez problema.

Posebno zadovoljstvo svih sudionika utrke Trofej Poreča, koja se održala pod kapom TZ Grada, je bilo prekrasno sunčano vrijeme idealno za biciklistički sport. Pomalo iznenađenje činile su grupice gledatelja koji su uz stazu, u dijelu Tar – Labinci –Vranići, koju su biciklisti u sedam krugova ‘obrnuli’, uživajući na suncu, pratili su tijek vožnje 200-tinjak biciklista iz 34 europska kluba.

Nakon dvije jednodnevne utrke, Trofeja Umag i Trofeja Poreč, predstoji idući tjedan još trodnevna etapna utrka Istarsko proljeće čiji start će biti idućeg četvrtka u Umagu, s prologom koji će se voziti na Novoj obali.