Učenici 4. razreda os. škole Tar-Vabriga osvojili 2. mjesto na natjecanju školskih sportskih društava u Rovinju

IMG-3fb84d51237bf2f6b44dd824419bb20b-V-1526635987323
18.05.2018. 23:25; ; Početna / Novosti / Okolne općine / Učenici 4. razreda os. škole Tar-Vabriga osvojili 2. mjesto na natjecanju školskih sportskih društava u Rovinju

Dana 16. svibnja 2018. godine učenici 4. razreda OŠ Tar-Vabriga zajedno sa svojom razrednicom Anamarijom Kodnik Circota sudjelovali su na ekipnom Županijskom natjecanju Školskih Sportskih Društava OŠ – sportski poligon „Veli Jože“ u Gradskoj sportskoj dvorani „Valbruna“ u Rovinju.

Ekipa se sastojala od 10 natjecatelja i to 5 djevojčica i 5 dječaka. Cilj skupine bio je u što kraćem vremenu odraditi sastavljeni poligon dužine 40 metara sa 8 zadataka – kolut naprijed, trčati cik cak između stalaka, pretrčati švedsku klupu, proći kroz okvir švedskog sanduka, uzeti medicinsku i voditi ju rukom oko postavljenih stalaka, sunožno naskočiti na odskočnu dasku i skok u vis preko prepone, četveronoške obilaziti pet stalaka i na 8 m od mete uzeti lopticu i gađati metu, trčati dijagonalno do starta i dodirnuti rukom sljedećeg suigrača koji ponovno odradi cijeli poligon dok svi učenici ne završe.

Na natjecanju je sudjelovalo mnoštvo učenika iz različitih dijelova Istre, svi su se odlično zabavili, a  rad i upornost tarskih predstavnika je i nagrađen s obzirom da su sudionici  osvojili 2. mjesto na natjecanju i kući donijeli pehar i medalje što ih je veoma razveselilo.