09.04.2016. 19:22; ; Početna / Novosti / Učenici 13. gimnazije Zagreb (Hrvatska II) osvojili su 3. mjesto i brončane medalje na Svjetskom srednjoškolskom prvenstvu u malom nogometu
Hrvatska II 02

Učenici 13. gimnazije Zagreb (Hrvatska II) osvojili su 3. mjesto i brončane medalje na Svjetskom srednjoškolskom prvenstvu u malom nogometu koje se u organizaciji Hrvatskog školskog sportsko saveza tjedan dana održavalo u Poreču. Zagrepčani su na kraju prvenstva u utakmici za 3. mjesto u vrlo tvrdom i do kraja neizvjesnom susretu sa tijesnih, ali slatkih 1:0 pobijedili Nizozemsku. Nažalost, ponoviti uspjeh svojih sugrađana nisu uspjele učenice Sportske gimnazije Zagreb koje su u susretu za 3. mjesto sa 2:5 poražene od Turske, te su se na koncu natjecanja morale zadovoljiti sa najnesretnijim 4. mjestom. Učenici Ekonomske, turističke i trgovačke škole Samobor (Hrvatska I) su na kraju porazom od Slovenije 2:3 prvenstvo završili na 16. mjesto u konkurenciji 23 muške srednjoškolske momčadi.

Dvostruki naslov svjetskih prvaka osvojili su predstavnici Brazila. U finalu učenika Brazilci su bili uvjerljivi protiv Irana sa 6:0, dok su kod učenica Brazile bile jednako efikasne protiv Francuske, ali su primile dva gola za krajnjih 6:2.

REZULTATI UTAKMICA ZA KONAČAN POREDAK

UČENICI – FINALE: Brazil – Iran 6:0; ZA 3. MJESTO: Hrvatska II – Nizozemska 1:0; ZA 5. MJESTO: Austrija – Slovačka 4:3; ZA 7. MJESTO: Turska – Izrael 12:0; ZA 9. MJESTO: Portugal – Francuska 8:6 (5:5); ZA 11. MJESTO: Cipar – Srbija 1:0; ZA 13. MJESTO: Gruzija – Francuska zajednica (Belgija) 9:8 (6:6); ZA 15. MJESTO: Hrvatska I – Slovenija 2:3; ZA 17. MJESTO: Flandrija (Belgija) – Mađarska 6:4; ZA 19. MJESTO: Italija – Kosovo 7:6; ZA 21. MJESTO: Kina – Engleska 7:2.

UČENICE FINALE: Brazil – Francuska 6:2; ZA 3. MJESTO: Hrvatska – Turska 2:5; ZA 5. MJESTO: Portugal – Italija 5:4 (3:3); ZA 7. MJESTO: Kosovo – Kina 5:2; ZA 9. MJESTO: Flandrija (Belgija) – Izrael 2:0.