Antonela, Ana, Nola, Kiara Državno Zagreb 2016
21.03.2016. 18:36; ; Početna / Kultura / Učenice Umjetničke škole Poreč izvrsne na Državnom natjecanju u disciplini harmonika

54.hrvatsko natjecanje učenika i studenta glazbe i plesa, Državno natjecanje u disciplini harmonika, održalo se u Zagrebu 18. ožujka 2016. godine u organizaciji Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Agencije za odgoj i obrazovanje i Hrvatskog društva glazbenih i plesnih pedagoga.

Natjecatelje je ocjenjivao ocjenjivački sud u sastavu: Franko Božac, predsjednik, Marjan Krajina, Volodimir Balyk, Dalibor Boljun i Miran Vaupotić.

Umjetničku školu Poreč na Državnom natjecanju u disciplini harmonika predstavljale su tri učenice: Antonela Glavić, učenica 4. razreda, Kiara Janko, učenica 5. razreda,  i Nola Radaković, učenika 6. razreda, sve u klasi učiteljice savjetnice Ane Šterpin Zagoranski.

Važno istaknuti da je na Državnom natjecanju iz harmonike nastupalo ukupno 15 natjecatelja što uključuje učenike osnovnih i srednjih škole te akademija, a od tih 15 natjecatelja 3 su učenice Umjetničke škole Poreč koje čine ukupno 20% na razini cijele Hrvatske.

Učenica Antonela Glavić osvojila je I. nagradu i II. mjesto sa 98,90 bodova u II. kategoriji.

Učenica Kiara Janko osvojila  je I. nagradu i I. mjesto sa 98,96 bodova u II. kategoriji.

Učenica Nola Radaković osvojila je I. nagradu i I. mjesto sa 99,32 boda u III. kategoriji, što je najviši broj bodova u svim kategorijama. Nola je apsolutna pobjednica discipline harmonike. Kao najuspješnija imala je čast svirati kao jedina predstavnica harmonike na Završnom koncertu Državnog natjecanja u subotu, 19.ožujka 2016. u 18,00 sati u koncertnoj dvorani Blagoje Bersa na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.

Učenice Nola Radaković, Kiara Janko i Antonela Glavić zajedno su osvojile najviše bodove na državnom natjecanju discipline harmonika i sve tri su po plasmanu na samom vrhu i kako su se same našalile zajedno su osvojile ukupno 297,18 bodova od mogućih 300 bodova i još jednom pokazale da su najbolje harmonikašice u Hrvatskoj.

Izuzetnim rezultatima ostvarenim na državnom natjecanju, učenice Nola, Kiara i Antonela i njihova učitelja savjetnica Ana Šterpin Zagoranski pokazale su darovitost, muzikalnost, predanost i nevjerojatni entuzijazam i ljubav prema glazbi i harmonici. I ovoga puta pobijedile su udružene snage Nole, Kiare i Antonele i njihove učiteljice Ane, uz neizmjernu podršku roditelja. Zahvaljujemo se na velikom razumijevanju i podršci učiteljima, razrednicima i ravnateljima OŠ Poreč i OŠ Joakima Rakovca Sv. Lovreč Pazenatički koje pohađaju naše učenice.

I ovaj uspjeh na Državnom natjecanju najbolja je promocija talentiranih i vrijednih učenica i  rada učitelja, te već stečena reputacija Umjetničke škole Poreč, Grada Poreča i Istre.