U Žatiki odbojkašice Poreča danas dočekuju izraelsku ekipu Hapoel

30.10.2013. 10:10; ; Početna / Sport i rekreacija / U Žatiki odbojkašice Poreča danas dočekuju izraelsku ekipu Hapoel
odbojkasice-pressica

Za ulaz u osminu finala Kupa CEV-a, povijesno natjecateljsko ostvarenje ženskog odbojkaškog kluba ‘Poreč’ sa 70-godišnjom tradicijom igranja odbojke u gradu biskupa Eufrazija, bit će Porečankama potrebna pobjeda protiv odbojkašica Hapoela s 3:0 ili 3:1. S takvim rezultatskim ishodom protiv izraelskih odbojkašica Porečanke će si otvoriti vrata zlatnog seta koji će se igrati do 15-tog poena odnosno na ‘dva razlike’. U slučaju pobjede ući će u visoki dom ženske EU odbojke.

Utakmica odbojkašica Poreča i Hapoela igra se danas (srijeda 30. travnja) u 18 u dvorani na Žatiki koja zadovoljava pravila (ima visinu i druge uvjete) za međunarodne odbojkaške utakmice.

Prvu susret šesnaestine finala, odigran prošlog tjedna u Izraelu Porečanke su izgubile s 3:1, u utakmici koja je odbojkašicama Poreča ukazala da protiv Izraelki mogu odigrati i dobitnu partiju. Stoga vjera Porečanki u zlatni set njegovo uspješno apsolviranje i nije bez osnova.

Odbojkašice Hapoela, u čijim redovima igraju četiri reprezentativke Izraela i ‘gostuju’ četiri strankinje, za vrijeme prve utakmice dobro je ‘snimio’ trener Porečanki Miki Stojaković.

Moramo odlično odigrati u obrani, posebno naglašava Stojaković (što cure i mogu! op.p.) a glavna zadaća na mreži bit će zaustaviti dvije igračice ‘prvog tempa’.

Pomoć gledatelja porečkim odbojkašicama, u što većem broju, s tribina Žatike uz sportsko, korektno ali vrlo glasno navijanje bit će više nego dobrodošla. Sve druge navijačke ‘kombinacije’ neće ići u prilog odbojkašicama Poreča.