10.05.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / U zaostaloj utakmici 17.kola Lige za prvaka, naša je ekipa savladala riječki «Zamet» i tako u međusobnim dvobojima povela sa 2:1

U zaostaloj utakmici 16.kola Lige za prvaka, naša je ekipa savladala riječki «Zamet» i tako u međusobnim dvobojima povela sa 2:1. Bila je to utakmica u kojoj se praktički unaprijed znao pobjednik; riječani su slabiji u odnosu na prvi dio sezone, ali je i naša ekipa igrala oslabljena. Krešimir Maraković ima povredu ramena, pa je pitanje hoće li uopće igrati do kraja sezone (ulazio je samo radi izvedbe sedmeraca), Irfan Kovač je «sredio» ligamente, Stevan Popov također «šepa», za Tomislava Špehara znamo da je sezona gotova, pa su mlađi imali priliku igrati duže vremena.

Svoju je šansu najviše iskoristio Mario Šporčić, koji je prvi put nastupio poslije povrede koju je liječio mjesec dana, Dean Turković standardno dobar, a svijetle trenutke je konačno imao i Goran Gorenac.

U određenom trenutku sastav naše momčadi je na terenu izgledao ovako: lijevo krilo Matija Rađaković (1989), lijevi vanjski Dean Turković (1987), srednji vanjski Vedran Mataija (1988), kružni napadač Stevan Popov (1979), desni vanjski Goran Gorenac (1987), desno krilo Saša Borotić (1976) i na vratima Tomislav Milinković (1984) – nevjerojatna mladost koja igra prvu ligu. Od samog početka predvođena Mario Šporčićem naša je momčad vodila, da bi najveću prednost postigla u 14 minuti – 10:5.

Riječani sređuju svoje redove nakon toga, pa je u 25 minuti rezultat 13:12, a samo nevjerojatna preciznost Deana Turkovića ne dozvoljava riječanima da se približe. Pri kraju poluvremena dvije uspješne obrane Sandra Uvodića vraćaju stvari na svoje mjesto i na odmor se odlazi sa 5 razlike. Slika se ništa značajnije ne mijenja u drugom poluvremenu; domaćini su u stalnoj rezultatskoj prednosti, Tomislav Matošević je konačno proradio i prednost raste na +7 u 46 minuti, a slično je i u 55, kada na semaforu svijetli 35:28. U 59 minuti «delirijum» u dvorani – Matija Rađaković postiže iz kontranapada svoj prvi prvoligaški pogodak, a spiker u dvorani poziva gledatelje da u nedjelju dođu pogledati svoje ljubimce u posljednjoj ovogodišnjoj prvoligaškoj predstavi, gdje će gost biti prvak Hrvatske.

Suci: Ivica Grmoja i Ante Komazin iz Metkovića

Nadzornik: Ivica Imre iz Zagreba

Tomislav Milinković (0+1), Stevan Popov 3, Saša Borotić 2, Vedran Mataija 1, Tomislav Matošević 11, Irfan Kovač 1, Dean Turković 6, Aleksandar Beaković, Krešimir Maraković 3 (3), Mario Šporčić 8, Sandro Uvodić (9), Elvis Laković, Goran Gorenac 3 i Matija Rađaković 1

Damir Bobanović (4), Marko Bagarić 5, Mateo Hrvatin 6, Marin Sakić 2, Milan Uzelac 3 (1), Ivan Ćosić, Marijan Bašić 4, Marko Erstić, Josip Crnić, Mladen Prskalo 5 (5), Jakov Gojun, Igor Saršon (7), Vladimir Grujičić 9 (2) i Krunoslav Pipinić