U POREČU ODRŽANO 19. POJEDINAČNO I EKIPNO PRVENSTVO HRVATSKE U RITMIČKOJ GIMNASTICI

09.06.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / U POREČU ODRŽANO 19. POJEDINAČNO I EKIPNO PRVENSTVO HRVATSKE U RITMIČKOJ GIMNASTICI

S ukupno devet medalja okitile su se ritmičarke dva istarska kluba na 19. pojedinačnom i ekipnom prvenstvu Hrvatske, održanom u porečkoj dvorani Žatika. Vježbačice domaćina tumira "Poreča" osvojile su sedam, a pulske "Gazele" dva odličja.
Najistaknutiji rezultat među Istrankama – naslov seniorske prvakinje Hrvatske u vježbi s čunjevima – ostvarila je članica "Poreča" Carla Roberta Jugovac, koja je uz to osvojila i dvije brončane medalje.
Još jedna titula prvakinje pripala je ritmičarki "Poreča", u juniorskoj konkurenciji osvojila ju je Lejla Hasanagić u vježbi s trakom, dok se njena klupska kolegica Laura Božić među kadetkinjama okitila s dva srebra i jednom broncom. U uzrastu kadetkinja dvije brončane medalje osvojila je "gazela" Matea Adrić. U ekipnom natjecanju juniorke "Poreča" Lejla Hasanagić, Ana Vukoja i Anja Ostojić zauzele su četvrto mjesto.
Prvenstvo su zajedničkim snagama izvrsno organizirali KRSG "Poreč" i HGS, a okupilo je 53 ritmičarke, članice sedam klubova iz Poreča, Pule, Zagreba, Varaždina i Osijeka.
Rezultati istarskih ritmičarki, seniorke, čunjevi: 1. Carla Roberta Jugovac (Poreč); traka: 3. Jugovac; obruč: 3. Jugovac; juniorke. traka: 1. Lejla Hasanagić (Poreč); vijača: 4. Hasanagić, 11. Ana Vukoja, 13. Anja Ostojić (sve Poreč); obruč: 5. Hasanagić, 11. Vukoja, 16. Ostojić, 17. Hana Radovanović (Gazela); lopta: 6. Hasanagić, 13. Vukoja, 14. Ostojić, 17. Radovanović; čunjevi: 10. Hasanagić, 11. Ra- dovanović, 12. Ostojić, 13. Vukoja; kadetkinje, bez rekvizita: 2. Laura Božić (Poreč); lopta: 2. Božić, 7. Matea Adrić (Gazela); obruč: 3. Adrić, 6. Božić; vijača: 3. Božić, 5. Adrić; traka: 3. Adrić; mlađe kadetkinje, lopta: 4. Ina Duraković (Gazela); vijača: 5. Duraković; obruč: 11. Duraković; bez rekvizita: 15. Duraković.