Parenzana 2024-s

07.07.2015. 15:02; ; Početna / Sport i rekreacija / U Poreču i Ročkom Polju su odigrana dva boćarska prvenstva Istre, u bližanju i izbijanju u krug i preciznom izbijanju

Koliko, uz kvalitetu, u boćanju jak adut može biti domaći teren najbolje je pokazalo prvenstvo u krugovima glavnina kojeg je, u organizaciji Zajednice boćarskih klubova Grada Poreča, odigrana na boćalištu u porečkim Špadićima, dok se za prvi dio natjecanja po skupinama koristila i boćarska dvoran SRC Veli Jože.

Jer sva tri boćara Špadića koja su nastupila na prvenstvu plasirala su se u polufinale i osvojila medalje, a dvojica od njih igrala su finale za naslov prvaka Istre. A u tom je finalu Silvio Beaković pobijedio mladog klupskog kolegu Davora Legovića i zasluženo se okitio titulom županijskog prvaka upisavši svih pet pobjeda u kojima niti jednom nije ostvarivao rezultat manji od 22 punta. U susretu za treće mjesto je jedini “uljez” među Špadićanima, Vedran Špelić iz Ladića savladao Božu Babića.

Špelić je ostvario i najbolji rezultat prvenstva nadvisivši sa 28:18 još u natjecanju po skupinama Darija Milića iz Juricana.

U Ročkom Polju je pak Stiven Benolić, mladi boćar Umaga, osvojio naslov prvaka Istre u preciznom izbijanju na prvenstvu koje je održano u organizaciji Zajednice boćarskih klubova Grada Buzeta.

U finalnoj seriji Benoliće je slavio ispred županijskog viceprvaka Sandra Jurmana iz Sošića, te “brončanih” Alberta Forze iz umaškog Segeta i Silvia Beakovića iz porečkih Špadića.