U istarskom rukometnom derbiju između Umaga i Poreča pobijedio je rukomet!

2014-12-04_09h25_16
04.12.2014. 09:23; ; Početna / Sport i rekreacija / U istarskom rukometnom derbiju između Umaga i Poreča pobijedio je rukomet!

Sjajnu rukometnu predstavu odigrali su rukometaši Umaga i Poreča u derbiju 13. kola Premijer lige na sceni školske dvorane u Umagu. Nakon odigrane prošle subote, u porečkoj dvorani ‘Veli Jože’, dobre utakmice u prvom od dva istarska rukometna derbija, protiv ekipe Buzeta, koju su dobili s 29:25, rukometaši trenera Saše Ilića morali su ‘skočiti’ i do susjedstva, u njegov Umag, na megdan rukometašima Umaga.

Poseban ugođaj tvrdoj utakmici koju su rukometaši odigrali bez grubih prekršaja s puno duela i dinamike a sa svega 8 minuta isključenja za obje ekipe, stvorilo je 800-tinjak gledatelja ‘podijeljenih’ na stranu domaćina, rukometaša Umaga i gostiju iz Poreča, koji su svojim glasnim navijanjem dali poseban sjaj sportskom događaju u kojem je rukomet pobijedio!

Rukometaši Poreča u većem dijelu utakmice bili su u stalnom vodstvu. Izuzev pet rezultatskih izjednačenja koje su umaški rukometašu uhvatili do 13. minute prvog poluvremena, Porečani su bili tijekom većeg dijela utakmice u rezultatskom vodstvu i do pet pogodaka razlike.

U 57. minuti pogotkom Adama Seferovića rukometaši Umaga približili su se Porečanima na samo gol razlike (27:29) da bi minutu kasnije Marin Babić postignuo izjednačavajući pogodak 29:29 s kojim rezultatom je utakmica ‘otišla’ u krajnje neizvjesni završetak.

Minutu prije kraja utakmice Vedran Mataija postignuo je svoj treći pogodak na utakmici i vodstvo Poreča 30:29 da bi u istoj minuti Valentino Ravnić postignuo također svoj treći pogodak na utakmici a 30. pogodak za Umag. U posljednjim sekundama utakmice, sa zvukom sirene koja je označila završetak utakmice, Umaški rukometaši ‘zaradili’ u posljednjem napadu na gol Poreča udarac s devet metara kojeg Seferović nije uspio pretvoriti u pogodak pored bloka svih igrača Poreča ispred golmana Čarapine.

RK Umag – RK Poreč 30:30 (16:19)

Dvorana OŠ Marija i Lina. 13. kolo Premijer lige. Gledatelja 800. Suci: M. Gubica (Petrijevci) i B. Milošević (Osijek)

UMAG: Borilović ( 2+0), Ravnić 3, Lovrić 2, Petrićević 2, Bošnjak 5, Buvinić, Stapar, Matošević, Milinković ( 4+1), Beliga, Seferović 10, Burnić, Vukotić, Horozović, Babić 6, Špelić.

POREČ: Sorić, Marić 7, Mataija 3, Gavrić, Perhat, Thoss 6, Krajinović 1, Perić 2, Čarapina ( 10+1), Bučaj, Petrić, Gudić2, Popović, Rađaković 4, Buvinić 3, Kobetić 2.

Isključenja: Umag 2 minute, Poreč 6 minuta.