U FINALU MEMORIJALA »DARKO PUPOVAC« DOMAĆI RUKOMETAŠI POBIJEDILI ČAKOVČANE

11.02.2007. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / U FINALU MEMORIJALA »DARKO PUPOVAC« DOMAĆI RUKOMETAŠI POBIJEDILI ČAKOVČANE

Time su Porečani u svom četvrtom finalu drugi puta osvojili turnir i barem djelomično uzvratili Čakovčanima za poraz od prije dva dana iz prijateljskog susreta, kad je međutim »Perutnina PIPO IPC« ipak do pobjede došla u regularnom dijelu utakmice.

U prvoj seriji od po pet izvođenih sedmeraca oba vratara, domaći Milinković i gostujući Šego, uspjela su obraniti po jedan, Turkoviću i Obadu, pa se moralo pristupiti i drugoj seriji u kojoj je Milinković »skinuo« prva dva udarca »s crte« Džoni i Batiniću i tako svojoj momčadi donio pobjednički pehar, a zadnjim je pogođenim sedmercem potvrdu trijumfa »Poreču« donio Lovrinović.

Što se utakmice tiče, bila je to izjednačena i ravnopravna borba u kojoj su se obje momčadi nekoliko puta izmjenjivale u vodstvu, no gosti su sredinom drugog poluvremena uspjeli »pobjeći« na tri razlike i uspješno to održavati. Kako se susret bližio kraju činilo se da je pobjednički pehar već »u džepu« Čakovčana, koji su u zadnju minutu ušli s dva gola prednosti. No, prvo je Gruičić tridesetak sekundi do kraja smanjio na svega gol zaostatka, a nakon što su gosti prvo dugo oklijevali, a kasnije i loše izveli napad, Porečani su složili kontru u kojoj je Gruičić doslovno u zadnjoj sekundi izborio sedmerac koji je potom Lovrinović pretvorio u izjednačujući pogodak. Zanimljivo je da je Lovrinović i pri izvođenju dodatnih sedmeraca postigao zadnji pogodak.

Utakmica za treće mjesto bila je zaista apsurdan rukometni događaj jer je »Crikvenica« iz nepoznatih razloga samo najavila da nije u mogućnosti doputovati na taj susret pa je u zadnji trenutak na turnir uskočio varaždinski »Varteks Di Caprio« i pobijedio bosansko-hercegovačku »Slogu« iz Doboja 34:31 (21:16).

Dvorana SRC »Veli Jože«. Gledatelja 200. Suci: Vladimir Grubor (Poreč) i Edi Mišan (Kanfanar).

POREČ: Totić, Milinković, Borotić, Šikanjić, Petrić, Veselinov 3, Matošević 7, Turković 4 (2), Rađaković 2, Kovač 7 (1), Šporčić 6, Gorenac, Gruičić 2, Lovrinović 5 (1).

PERUTNINA PIPO IPC: Šego, Pikinjać, Arnaudovski 11, Varga 2, Barić, Balog 1, Borković 3 (3), Obad 5, Krajner, Zadravec 2, Džono 5, Belko 1, Turk 2, Mesarić, Batinić 4.

Strijelci iz dodatnih sedmeraca: Šporčić, Kovač, Matošević i Lovrinović po 2, Turković za »Poreč«, Varga i Borković po 2, Džono, Batinić za »Perutninu PIPO IPC«. Sedmerci: »Poreč« 5 (4), »Perutnina PIPO IPC« 5 (3). Isključenja: »Poreč« 8, »Perutnina PIPO IPC« 10 min. Crveni karton: Mesarić (Perutnina PIPO IPC, 14. minuta – prigovaranje sucu).