03.11.2016. 09:45; ; Početna / Sport i rekreacija / TREĆA HNL ZAPAD/POREČ: NK Jadran-NK Vrapče 1:1 (0:0) – Porečani jedva osvojili bod, a mogli na kraju i tri
2016-11-03_09h44_03

Dosadnih 69 i „urnebesnu“ 21 minutu vidjeli su danas gledatelji na Velom Joži. Porečani su na kraju osvojili bod, ali ostaje žal jer su mogli i sva tri, iako su 20 minuta bili u rezultatskom nedostatku.

Sve vrijedno spomena do 69. minute je uporna kiša koja je smočila igrače i teren u Poreču. A onda, Lisec biva srušen u kaznenom prostoru gostiju, a sudac Marić, umjesto jedanaesterca, daje domaćem igraču žuti karton zbog simuliranja zbog čega je „nagrađen“ negodovanjem od strane Jadrana, dojam je opravdano.

Minutu kasnije Vrapče je povelo. Nakon jednog ubačaja u šesnaesterac šutirao je Vrbat glavom, Milocani je to odbio, ali Martin Šaban iz gužve trese mrežu za 0:1.

Nakon toga Porečani su dominantnija momčad, no udarce Dujanića i Tomića odlično brani Kranjec. Pogodak poravnanja dogodio se u trećoj minuti nadoknade kada Marinčić izvodi „slobodnjak“ sa 40-tak metara iskosa, a lopta nakon jednog udarca dolazi na drugu vratnicu odakle ju Toni Belušić šalje u gol za 1:1.

Činilo se da je to – to, ali onda još jedan „šok“ za domaće. Igrala se četvrta minuta nadoknade kada je Šendula ostao sam na vrataru gostiju, šutirao dosta dobro u kut, a Arian Kranjec sjajnom obranom sebi „nadjenuo“ titulu igrača utakmice.