PULA20102013007
22.10.2013. 14:57; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis : Glavić.A. , Milohanović.A., najmlađi kadeti i Topčagić.E., Dekleva.D. kadetski prvaci Istarske županije !

U nedjelju 20.10.2013. u Puli je u sportskoj dvorani Mate Parlov održano pojedinačno prvenstvo Istarske županije za najmlađe kadete i najmlađe kadetkinje te kadete i kadetkinje koje je okupilo preko 50 stolnotenisača i stolnotenisača iz klubova Brovinja, Umaga, Tara, Novigrada, Višnjana, Kanfanara, Svetog Lovreča, Poreča, Nove Vasi i Pule. Da se Istarskoj županiji igra sjajan stolni tenis dokazali su najmlađi učesnici ovog turnira, no krenimo redom.

U konkurenciji najmlađih kadetkinja sjajan uspjeh ostvarila je mlada igračica Svetog Lovreča Antonela Glavić koja je u prekrasnom meču finala, punom neizvjesnosti i preokreta pobjedila Krajnović Sašu iz Pula sa 3-2 i postala prvakinja Istarske županije. Treće mjesto dijele Benčić Tanea (Tar) i Dodić Maja (Sv.Lovreč).

U konkurenciji najmlađih kadeta iznenađenje ali zasluženo ostvario je mladi igrač Pule Milohanović Andrea koji je u finalnom dvoboju pobjedio sa 3-1 favoriziranog Luku Jovičića iz Svetog Lovreča dok treće mjesto dijele Deklić Kevin (Umag) i Lorenzo Palman (Sveti Lovreč).

U kategoriji kadetkinja očekivano ali zasluženo prvo mjesto i titulu prvakinje Istarske županije odnjela je Emili Topčagić iz Brovinja koja je u finalnom meču savladala veliko iznenađenje kadetskog djela mladu Antonelu Glavić koja je pak u predhodnom meču polufinala nadvisila samu sebe i pobjedila stariju i iskusniju Miju Radosavljević iz Višnjana sa 3-2.
Poredak : 1. mjesto Topčagić Emili (Brovinje), 2. mjesto Glavić Antonela (Sv.Lovreč) a 3.mjesto djele Mija Radosavljević (Višnjan) i Božić Nely (Pula).

U konkurenciji kadeta lijep uspjeh ostvario je Dekleva Davide iz Pule koji je u finalnom meču savladao puno mlađeg, ali sve boljeg Karla Johannesa Antolovića iz Svetog Lovreča sa 3-1. Dekleva Davide je svojom igrom u kadetskom djelu turnira zasluženo osvojio titulu najboljeg kadeta Istarske županije.
Treće mjesto podjelili su Luka Švaganović (Sv.Lovreč) i Leon Španić (Poreč).

Titulu najuspješnijeg kluba na natjecanju osvojio je Sveti Lovreč sa čak 7 odličja, a slijedi ga Pula sa 4 odličja.

Odlični rezultati, dobra igra i zalaganje ohrabruju trenera Jakovetića pred nastup igrača na 15. Memorijalnom turniru “Saša Paar” koji se održava sljedećeg vikenda u Zagrebu.