SVJETSKI KUP U KUGLANJU – Marijana Liović izbacila svjetsku prvakinju

12.02.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / SVJETSKI KUP U KUGLANJU – Marijana Liović izbacila svjetsku prvakinju

Marijana Liović, hrvatska kuglačka reprezentativka, članica porečke Istre, plasirala se u završnicu Svjetskog kupa u nedjelju, najznačajnijeg ovogodišnjeg pojedinačnog međunarodnog natjecanja, koji je u estonskom Tallinnu u četiri kategorije, seniorke, seniori, juniorke i juniori, okupio po 16 najboljih kuglačica i kuglača svijeta.

Liović je u konkurenciji seniorki u prvom kolu protiv Talijanke Adele Ainhauser, osvajačice brončane medalje u sprintu na prošlogodišnjem Svjetskom prvenstvu u austrijskom Ritzingu, nakon zaostatka 0:2 u setovima uspjela poravnati na 2:2 te pobijediti za svega čunj viška s 545:544.

No, pravi je pothvat Marijana napravila u četvrtfinalu savladavši aktualnu svjetsku prvakinju i braniteljicu naslova pobjednice SK-a, Slovenku Barbaru Fidel. Slovenka je u setovima povela 1:0, Liović okrenula u svoje vodstvo 2:1, da bi svjetska prvakinja poravnala na 2:2, no s nedostatnim brojem srušenih "drva" te je istarska reprezentativka slavila pobjedu 537:528.

Liović će se u polufinalu nadmetati s Poljakinjom Beatom Wlodarczyk koja je u dosadašnja dva nastupa bila daleko učinkovitija od Marijane srušivši 571 i 585 čunjeva. Drugi polufinalni par čine Estonka Heret Ots i Mađarica Gabriela Drajko.