Svjetski kup u kuglanju: Liović do osmine finala

10.02.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Svjetski kup u kuglanju: Liović do osmine finala
376GO337878.JPG

Na Svjetskom kupu u kuglanju, koji se protekla tri dana održavao u mađarskom Zalaegerszegu, Marijana Liović nije uspjela ponoviti uspjeh od prije dvije godine iz estonskog Tallinna, kad je stigla do polufinala i osvojila brončanu medalju.

Kuglačica porečke Istre na najznačajnijem je ovogodišnjem pojedinačnom seniorskom natjecanju ispala već nakon prvog nastupa, u osmini finala. Od Liović je bolja bila Poljakinja Kinge Konopa, koja je srušila 14 čunjeva više (538:524), nakon što je susret u setovima bio izjednačen 2:2.

Od ostalih hrvatskih reprezentativaca u Zalaegerszegu Osječanin Matko Bulka, inače Marijanin kolega iz reprezentativnog mješovitog para, s kojim je već osvojila dvije medalje na svjetskim prvenstvima, zlatnu i brončanu, osvojio je Svjetski kup u konkurenciji seniora. Bulki je ovo drugi naslov u kupu nakon Klagenfurta 2007.

U konkurenciji juniora Zadranin Hrvoje Marinović je stigao do polufinala i brončanog odličja.