Suran
08.04.2023. 21:21; ; Početna / Sport i rekreacija / Šuranova stota za pamćenje, Opatija poražena u Poreču, Macan servirao osvetu – JADRAN POREČ – OPATIJA 2:0 (1:0)

piše: Elvis Uravić, istrasport.eu
U sjajnoj atmosferi, ispred 600-tinjak gledatelja, nogometaši porečkog Jadrana su svom treneru Daliboru Šuranu i njegovom stožeru za stotu utakmicu na klupi poklonili pobjedu protiv favorizirane i u posljednje vrijeme sjajne Opatije.

Prije same utakmice Šuran i njegov stožer koji čine pomoćnik Franjo Ereiz i trener vratara Gverino Zović primili su poklon za stotu vođenu utakmicu na klupi Jadrana. Utakmica je bila zanimljiva, otvorena i atraktivna, a još je jednom pokazano da je nogomet poštena igra.

Ivan Macan u Opatiji nije dobio pravu šansu, morao je sjediti na klupi dok su igrali oni s kvalitetnijim menadžerima. Danas je u 21. minuti na jedan ubačaj sa strane „bocnuo“ glavom opatijsku „staru damu“ za 1:0 i delirij u Poreč.

Nakon toga je bilo opasnih akcija na obje strane, ali pogodaka nije bilo sve dok Šuran nije u 76. minuti u igru poslao Safwena Aljohania koji je deset minuta kasnije nakon prodora zabio za 2:0 i zasluženu porečku pobjedu!

POREČ – Stadion Veli Jože – SuperSport Druga NL – 22. kolo – SUDAC: Ante Sočo (Stobreč), POMOĆNICI: Željko Bučar (Duga Resa) i Dragan Čutura (Petrinja), DELEGAT: Perica Kovačević (Sesvete)

JADRAN POREČ – OPATIJA 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Macan 21′, 2:0 Aljohani 85′

Žuti kartoni: Sumić, Šuran, Mendiković, Mišić, Siljan (Jadran Poreč) Malinić, Lagumdžija, Lazić, Johnson, Glibo (Opatija)

JADRAN POREČ: Pavlić, Al Tharwan, Macan, Lepinjica, Ivetić (76. Aljohani), Sumić, Mendiković, Srzentić, Siljan, Bernobić, Rodrigo (90. Matteoni)

Trener: Dalibor Šuran

OPATIJA: Prskalo, Jugović (46. Furijan), Glibo (77. Grbac), Junuzović, Bogolin B. A. (46. Ajayi), Johnson, Arsenijević (59. Bogolin V.), Malinić (59. Lazić), Pozderac, Lagumdžija, Kukoč-Petraello

Trener: Tomislav Čizmarević