Street basket tour: Odličan nastup pazinskih »Ribica«

08.07.2008. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Street basket tour: Odličan nastup pazinskih »Ribica«

Pazinski hakleri »Ribice« pobijedili su u čak dvije kategorije na devetom po redu Street Basket Touru, turniru »na jedan koš«, održanom ove subote na porečkoj rivi. U juniorskoj konkurenciji su svladali tursku ekipu »Ankaragucu« rezultatom 12:8, dok su u seniorskoj, u ponešto izmijenjenom sastavu, bili bolji od momčadi »Oj joj« 21:9. »Ribice« su se time u obje kategorije plasirale na Masters u Čakovcu, završnicu prvenstva Hrvatske, koji je zakazan za 19. srpnja. Natjecalo se ukupno 15 momčadi u četiri kategorije. Među školarcima-haklerima pobijedila je ekipa »Gustav«, a među kadetima »Nike pro team«.
Organizator je Hakl asocijacija, članica Hrvatskog košarkaškog saveza zadužena za haklerske turnire kojih diljem Hrvatske ima 20-ak. Od predsjednika asocijacije Mikija Dizdara doznajemo da je Hrvatska dobila ponudu da iduće godine bude domaćin europskog kupa te se intenzivno razmatra mogućnost da se elitno natjecanje održi upravo u Poreču.
Street Basket Tour je održan uz potporu Gradskog poglavarstva i Udruge hrvatskih košarkaških trenera (UHKT), koja je na turnir dovela polaznike košarkaškog kampa na otoku Sv. Nikola. Posebna atrakcija sportske večeri bio je uzbudljiv i do kraja neizvjestan revijalni ogled trenera UHKT-a i onih inozemnih iz, primjerice, Švedske i Bosne i Hercegovine, u kojoj su domaći treneri poraženi od stranih rezultatom 20:21.