Stolnotenisači Višnjana nepobjedivi

27.10.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolnotenisači Višnjana nepobjedivi

U organizaciji STK Višnjan dvorana Zadružnog doma u Kašteliru održano je pojedinačno prvenstvo Istarske županije za najmlađe kadete-nje,i kadete-nje.Prijavilo se nešto više od 60 učesnika iz:Pule, Maestral-iz Umaga, Poreča, Svetog Lovreča, Vrsara, Tara, Brovinja, Nove Vasi, STK Bambi-Kaštelir,Žbandaja,i Višnjana.

Najuspješniji klub bio je nesumljivo STK Višnjan koji je u muškoj konkurenciji osvojio obje titule, i jedno 2.mjesto.Prvaci su postal i u konkurenciji najmlađih kadeta Filip Dekleva koji je u finalu pobjedio svog klubskog kolegu Leona Španića,a u konkurenciji kadeta Davide Dekleva koji je bio prvi nositelj a prošetao se bez poraza do finala gdje je sa 3:2 pobjedio Afana Ališića iz STK Pula.Stolnoteniski klub Višnjan djeluje nešto više od sedam godina, a stolnoteniska škola sadašnj generacije četiri godine. Momentalno u Istarskoj županiji od 13 klubova Višnjanci su u zadnje dvije godine postigli u mlađim selekcijama kadeta najviše uspjeha.Već u sezoni 2008-2009 najmlađi kadeti ekipno u sastavu Filip Dekleva i Leon Španić osvajaju 1.mjesto na prvenstvu Istarske županije,i Primorsko-Istarsko-goranske regije.U konkurenciji ml.kadeta Davide,i Filip Dekleva,i Leon Španić osvojili su na prvenstvu PIG regije odlično 3.mjesto,a u pojedinačnoj konkurenciji Davide Dekleva osvaja 2.mjesto kod najmlađih,i ml.kadeta.U sezoni 2009-2010 ponovo uspjesi :Ekipno prvenstvo županije,i Pig regije za najmlađe kadete 1.mjesto,a veliki uspjeh je bio 1.mjesto ekipno Istarske županije za kedete, kao i 2.mjesto za ml.kadete Davida Dekleve Istarske županije.Davide Dekleva je jedini stolnotenisač u Hrvatskoj koji je bio na četiri rang liste Hrvatskog stolnoteniskog saveza.Momentalno na rang listi u konkurenciji najmlađih kadeta Filip je na 3.mjestu,a Leon na 5.mjestu,dok je Davide u ml.kadetima na 16.mjestu.Davide je ove godine proglašen za najperspektivnijeg mladog stolnotenisaća Istre,bio na pripremama perspektivnih ml.kadeta Hrvatske, a dobio je i priznanje Općine Višnjan za izuzetne rezultate u županiji,PIG regiji,i Hrvatskoj. Rezultati su još značajniji što su sva trojica Višnjanaca na svakom natjecanju uvjek najmlađi od svojih protivnika tako da će slijedeće sezone po rang listi biti još uspješniji. (REX)