Stolni tenis: Uspješan nastup Gstk „Poreča", Stk „Nove Vasi" i Stk „Sv.Lovreča" u Osijeku

28.01.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis: Uspješan nastup Gstk „Poreča", Stk „Nove Vasi" i Stk „Sv.Lovreča" u Osijeku

Proteklog vikenda u sportskoj dvorani „Gadski vrt" u Osijeku a u organizaciji stolnoteniskog kluba „Vodovod" iz Osijeka održan je 3. Hsts-ov turnir u stolnom tenisu iz serije „Reno Vinek" na kome je učestvovalo preko 220 stolnotenisača i stolnotenisačica iz većine Hrvatskih klubova. Na ovom izuzetno kvalitetnom turniru vrlo uspješno nastupili su i članovi Gstk „Poreča", Stk „Nove Vasi" i Stk „Sv.Lovreča".
Sjajan uspjeh u kategoriji kadetkinja ostvarila je Mateja Pršurić iz Svetog Lovreča koja je osvojila 3. Mjesto. Mateja je grupu završila sa tri pobjede da bi u 1/8 finala savladala Pazervar Luciju (Osijek) sa 3-0 a u ¼ finalu nadvisila samu sebe i u prekrasnom meču pobjedila sa 3-2 četvrtu igračicu Hrvatske u konkurenciji kadetkinja, Mihaljević Justin iz Osijeka . Na korak do finala zaustavljena je od Botić Ene iz Vinkovaca sa 3-2.
U konkureciji najmlađih kadeta odličnu igru prikazao je Ivan Glavočević (Sv.Lovreč) koji je zaustavljen u ¼ finalu od Lovra Zovka (Zagreb) sa 3-0 i zauzeo 6. Mjesto.Luka Jovičić (Sv.Lovreč) i Luka Švaganović (N.Vas) zaustavljeni su u 1/8 finala dok je nove bodove osvojio Mario Medica (N.Vas).Bodove nisu uspjeli osvojiti Mihael Žipovski (N.Vas) i Šušljik Ivan (Poreč).
U konkurenciji mlađih kadeta planirani plasman u 1/8 finala ostvarili su Ivan Glavočević i Luka Jovičić (oba Sv.Lovreč) dok je nove bodove osvojio Luka Švaganović (N.Vas).
U Konkurenciji kadeta nove bodove nisu uspjeli upisati članovi Nove Vasi Dario Šajtoš, Nikolas Pljuh i Sandi Radešić.
U konkurenciji najmlađih kadetkinja nakon dužeg oporavka od ozljede bodove nije uspjela uknjižiti Lara Zgrablić (Sv.Lovreč).
U konkurenciji juniorki nove bodove sa jednom pobjedom u grupi ostvarila je Mateja Pršurić.
Sljedećeg vikenda u Puli se održava ekipno prvenstvo regije za najmlađe kadete i najmlađe kadetkinje a svoje učešće potvrdili su članovi Poreča, Nove Vasi i Svetog Lovreča.