Stolni tenis: Reprezentacija Hrvatske 3 u sastavu Antolović,Borovnjak osvojila 3.mjesto u Linzu !

02.04.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis: Reprezentacija Hrvatske 3 u sastavu Antolović,Borovnjak osvojila 3.mjesto u Linzu !

Proteklog tjedana od 28.03.-01.04.2013.godine u Linzu (Austrija) održan je 13.Austria Sparkasse Open koji je okupio preko 500 stolnotenisača i stolnotenisačica iz većine Europskih zemalja : Italije, Gruzije, Njemačke, Austrije, Švicarske, Španjolske,Rusije, Francuske,Mađarske, Slovenije, Ukrajine,Rumunjske, Bugarske, Poljske, Češke, Slovačke, Nizozemske, Hrvatske…
Na ovom izuzetno jakom turniru učestvovale su i selekcije Hrvatske u kategoriji najmlađih kadeta vođene trenerima Ivanom Valentom i Brankom Jakovetićem. Iako nitko nije polagao nade za ostvarivanje nekog uspjeha dečki su pokazali da znaju igrati stolni tenis i iznenadili sve prisutne te sjajnim igrama došli do završnice. Tako se u samoj završnici poslje razigravanje po grupama našlo čak tri tima Hrvatske i ekipa Rusije. U razigravanju za poredak od 1-4 mjesta ekipa Hrvatska 1 u sastavu (Leon Šantek i Lovro Zovko) zauzela je drugo mjesto a u meču za treće mjesto ekipa Hrvatska 3 (Antolović Johannes Karlo i Filip Borovnjak) nadvisila je same sebe i pobjedila ekipu Hrvatska 2 ( Bošnjak Ivan, Ban Ivor) sa 3-0. Uvjerljivo prvo mjesto osvojila je ekipa Rusije koja nije igubila niti jedan susret.Uspjeh ekipa Hrvatske je time veći jer su iza sebe ostavili favorizirane ekipe Austrije, Njemačke, Češke, Poljske, Francuske, Nizozemske,Slovačke, Italije, Rumunjske.Ekipa Hrvatske 4 (Glavočević Ivan, Luka Jovičić i Luka Švaganović zauzela je 13. mjesto.
U pojedinačnoj konkurenciji Antolović Johannes Karlo zaustavljen je u 1/16 finala ,Luka Jovičić u 1/32 finala dok Glavočević Ivan i Luka Švaganović nisu uspjeli proći grupe ali su utješnom djelu turnira odigrali odlično te je Luka Švaganović osvojio 3.mjesto.