Stolni tenis: rekordi Davida Dekleve

21.02.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis: rekordi Davida Dekleve

Na nedavnom stolnoteniskom Međunarodnom memorijalnom turnir "Đuro Dubinek"koji je održan u Dugom Selu u konkurenciji najmlađih kadeta sudjelovalo je preko 500 učesnika iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Hrvatske na kojem je sudjelovao i Davide Dekleva iz Stolnoteniskog kluba Višnjan.
Davide je momentalno na rang listi Hrvatskog stolnoteniskog saveza na 5. mjestu,a u Dugom Selu je napravio iznenađenje i plasirao se u finale pobjedivši u polufinalu i prvog nosioca Benjamina Podkrajca iz Šenkovca koji je na 1. mjestu Hrvatske rang liste. Do finala je pobjedio nekoliko naj-kadeta iz: Varaždina, Zaboka, Zagreba, Čakovca, Šenkovca, Mošćenice, a u finalu je izgubio od Slovenca Jake Strohsacka provoplasiranog na rang listi Slovenije.
Davidu to nije jedini sjajan rezultat. Prvak je Istarske županije i vice prvak Primorsko-istarsko-goranske regije, a sa ekipom je takođe prvak županije i regije. Na rang listi ml.kadeta do 12 godina na 19. mjestu, na kadetskoj do 14 godina na 53. mjestu i za juniore na 76. mjestu, a igra i u seniorskoj ekipi koja se natječe u 3. Hrvatskoj ligi. Jedini je stolnotenisač koji se nalazi na 4 rang liste u Hrvatskoj.
Nedavno je proglašen i za perspektivnog mladog stolnotenisača Istarskog stolnoteniskog saveza u vrlo jakoj konkurenciji. Napunio je netom 10 godina tako da ga čeka blistava karijera pod nadzorom iskusnog trenera Stjepana Lukačića koji je već odgojio desetak prvaka Hrvatske, a osvojio je i dvije titule prvaka bivše Jugoslavije, što ga svrstava među najuspješnije trenere u Hrvatskoj.