Stolni tenis : Mlađi kadeti Svetog Lovreča prvim mjestom izborili nastup na prvenstvu Hrvatske

25.03.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis : Mlađi kadeti Svetog Lovreča prvim mjestom izborili nastup na prvenstvu Hrvatske

U nedjelju 24.03.2013.godine na otoku Krku u organizaciji stolnoteniskog kluba „Malinska Dubešnica" održan je kvalifikacijski ekipni turnir za prvenstvo Hrvatske u kategoriji mlađih kadeta koje je okupilo 7 ekipa regije iz Opatije, Rijeke, Umaga, Poreča , Nove Vasi, Svetog Lovreča i Malinske.
Sjajan uspjeh ostvarili su mlađi kadeti Svetog Lovreča koji su osvojili uvjerljivo prvo mjesto bez izgubljenog meča. Ekipa Svetog Lovreča koja je nastupila u sastavu : Karlo Johannes Antolović, Ivan Glavočević i Luka Jovičić grupu je prošla sa dvije pobjede nad ekipama Poreča i Maestrala (Umag) sa 3-0. U polufinalu su savladali ekipu Malinske takoređer sa 3-0 da bi u finalnom meču bili bolji od ekipe Maestrala sa 3-0. Za ekipu „Maestrala" iz Umaga nastupili su : Selar Lovro, Gabriel Nadal i Deklić Kevin.
Ekipa Nove Vasi bila je u neku ruku „tragičar" jučerašnjeg natjecanja jer je grupu prošla kao prvplasirana ekipa savladavši nosioce ekipu Malinske sa 3-1, ekipu Opatije sa 3-1 i ekipu Srdoča (Rijeka) sa 3-1. U polufinalnom dvoboju izgubila je od ekipe Maestrala sa 3-2 da bi u velikoj borbi za treće mjesto doživjela poraz od 3-2 od ekipe Malinske i tako ostala bez odličja zauzevši 4.mjesto.
Za ekipu Nove Vasi igrali su : Luka Švaganović, Marko i Mario Medica i Petar Devčić.
Najmlađa ekipa turnira bila je ekipa Poreča koja je zauzela šesto mjesto a nastupila je u sastavu : Radojković Antonio, Šušljik Ivan, Karlo Puniš i Oliver Hrast.
Prvoplasiranu ekipu Svetog Lovreča očekuje državno prvenstvo koje će se održati 10.-12.05.2013.godine u Osijeku.