RIJEKA23032014006
1. mjesto Antolović, Glavočević i Švaganović
24.03.2014. 00:17; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis : Ml.kadeti Sv.Lovreča osvojili 1.mjesto i nastup na Prvenstvu Hrvatske, juniori Poreča treći !

U nedjelju 23.03.2014.godine u Rijeci, u organizaciji stolnoteniskog kluba Srdoči, održano je Kvalifikacijsko prvenstvo regije za prvenstvo Hrvatske za kategorije mlađih kadeta i mlađih kadetkinja te juniora. Prvenstvo je okupilo 12 ekipa iz klubova Opatije, Umaga, Pule, Novigrada, Poreča , Crikvenice,otoka Krka i Rijeke.

Sjajan uspjeh i izvrstan rezultat ostvarila je ekipa mlađih kadeta Svetog Lovreča koja je osvojila 1. mjesto i nastup na Prvenstvu Hrvatske. Lovrečani su nastupili u sastavu : Antolović Johannes Karlo, Glavočević Ivan i Švaganović Luka. Dominaciju i odličnu igru pokazali su već u grupi savladavši Opatiju 08 sa 3-0 i mladu ekipu Maestrala iz Umaga također sa 3-0.

U polufinalnom dvoboju savladana je ekipa Malinske sa otoka Krka rezultatom 3-0.

U finalnom dvoboju za odlazak na prvenstvo Hrvatske Lovrečane je čekala ekipa Pule.  Susret su otvorili Antolović Karlo i Kuzmić Dorijan koji je završen 3-1 za Antolovića. U drugom meču izvrsni Glavočević pobjedio je sa 3-0 Krstevski Aleksu dok je točku na ” i ” u ovom susretu stavio Luka Švaganović pobjedivši mladog Milohanović Andreu sa 3-0.

Mladi Lovrečani su tako završili ovo prvenstvo bez izgubljenog meča, a nastup na državnom ih čeka 10.05.2014. u Varaždinu.

Juniorska ekipa Gradskog stolnoteniskog kluba Poreč koja je nastupila u sastavu : Leon Španić, Marino Augustinović i Luka Otočan u završnici je doživjela dva poraza od Opatije 08 sa 1-3 i ekipe Srdoča iz Rijeka sa 0-3. Ovim porazima morali su se zadovoljiti 3. mjestom i čekati eventualni plasman temeljem rang- lista za prvenstvo Hrvatske.

Trener Branko Jakovetić nije krio zadovoljstvo prikazanom igrom i ostvarenim rezultatom.

Sljedećeg vikenda u Hodošanu će se održati Hsts-ov Masters iz serije “Reno Vinek” a veliki uspjeh ostvarili i članovi Poreča , Svetog Lovreča I Nove Vasi koji će nastupiti sa čak šest učesnika.