Stolni tenis: Mateja Pršurić pobjednica Dusseldorfa !

28.08.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis: Mateja Pršurić pobjednica Dusseldorfa !

Proteklog vikenda od 24.-26.08.2012.godine u Dusseldorfu (Njemačka) održana je 23. Andro Kids Olimijada koja je okupila 1280 stolnotenisača i stolnotenisačica iz 15 zemalja Europe. Na ovom prekrasnom turniru nastupila je i selekcija Istarske županije za koju je nastupala i članica stolnoteniskog kluba Sveti Lovreč Mateja Pršurić.
Do svog najvećeg uspjeha u svojoj sportskoj karijeri ova mlada Lovrečanka iznenadila je sve prisutne takmičere svojom odličnom igrom i zalaganjem, voditelje gospodina Deana Šešelji i Miodraga Banjca i svog trenera Branka Jakovetića osvojivši uvjerljivo 1. mjesto.
No krenimo redom, Mateja Pršurić je grupu prošla sa 2 pobjede da bi u šesnastini finala pobjedila Njemicu Silar sa 3-0, u osmini finala savladala je također Njemicu List sa 3-2, u četvrt finalu Brunner (D) sa 3-1, u polufinalu Švicarku Haas sa 3-1 da bi u finalu bila bolja od Poljakinje Wrsosek sa 3-1. Po dolasku iz Dusseldorfa svoj veliki uspjeh Mateja je proslavila sa svojim roditeljima, bez čije pomoći i podrške sigurno nebi ostvarila ovaj uspjeh, sa svojim trenerom Brankom Jakovetićem koji nije krio oduševljenje i sa svojim prijateljima iz Svetog Lovreča i Nove Vasi. Vremena za proslavu uspjeha nije bilo mnogo tako da je danas Mateja Pršurić nastavila sa intezivnim treninzima jer je čekaju bodovni turniri u Hrvatskoj i nastupi u 1. Hrvatskoj ligi za ekipu Vrsara.