ZAGIPING 15.05.15 056
18.05.2015. 09:31; ; Početna / Slider / Stolni tenis: Luka Švaganović ekipno, Antolović Johannes Karlo pojedinačno osvojili 3. mjesta na 62. “Zagipingu”

Proteklog vikenda 15.-17.05.2015.godine u Zagrebu u Domu sportova održan je 62. Međunarodni turnir u stolnom tenisu, popularni “Zagiping”. Turnir je okupio preko 900 učesnika iz 22 zemlje Evrope i Svjeta.

Fantastičan uspjeh i ove godine ostvarili su mlađi kadeti Svetog Lovreča , Luka Švaganović u ekipnoj i Antolović Johannes Karlo u pojedinačnoj konkurenciji osvojivši treća mjesta. Tri godine za redom igrači trenera Jakovetića osvajaju trofeje na jednom od najjačih turnira u Evropi što je rezultat za svaku pohvalu.

No krenimo redom:
U ekipnoj konkurenciji kao ekipa Hrvatske igrali su Luka Švaganović (Sv.Lovreč) i Škoda Stjepan ( Ronald Redžep Sttar).Dečki su u 1.kolu pobjedili ekipu Fokus 3 TT (Norveška) sa 3-0, u 2.kolu nova pobjeda nad ekipom ISK Szekelyudavarhely (Mađarska) sa 3-0,  a u 3. kolu nova pobjeda nad favoritima i prvim nositeljima ekipe NTK Arigoni (Slovenija) sa uvjerljivih 3-0. Polufinalni dvoboj ekipa Hrvatske odigrala je dobro ali je izgubila sa 3-0 protiv favorita turnira i kasnijih pobjednika Norveške ekipe Fokus 1.Bravo dečki.

U pojedinačnoj konkurenciji osvojeno je novo odličje, a odličnu formu i dokaz da se nalazi u samom vrhu Hrvatskog stolnog tenisa u kategoriji mlađih kadeta ostvario je Antolović Johannes Karlo iz Svetog Lovreča osvojivši 3. mjesto.

Antolović je grupu završio sa tri pobjede a treba naglasiti da je u grupi pobjedio prvi reket Crne Gore, Radulovića sa 3-1 koji se kasnije našao u poluzavršnici.
Meč 1/16 finala Antolović je dobio sa 3-0 protiv Šimunović Marka iz Mostara. U 1/8 finala vrlo težak susret pun preokreta i neizvjesnosti protiv Slovenca Jeušnik Jana Antolović je ipak dobio sa 3-2.Susret  1/4  finala protiv “starog” znanaca Škode Stjepana (RRS) umalo je Karla koštao kraja natjecanja jer je u meč ušao prilično siguran u pobjedu. Nakon gubitka dva seta Karlo je ipak sa više koncetracije i boljom igrom došao do pobjede od 3-2.U polufinalu Antolović se susreo sa prvim reketom Norveške i kasnijim pobjednikom Haug Borgarom. Meč je otvorio sjajno i poveo sa 2-0 i kada se činilo da je put u finale osiguran usljedio je pad koncetracije, nedostatak sportske sreće i nesportsko ponašanje Antolovića koje je ga je odvelo u gubitak meča od 3-2. No u svakom slučaju treba čestitati ovom mladom igraču Svetog Lovreča koji treću godinu za redom uspjeva osigurati završnicu “Zagipinga”.

Luka Švaganović i Antonio Radojković nakon sjajnih igara u grupi zaustavljeni su u 1/16 finala od Žigon Žige (Slo) odnosno od Borovnjak Filipa (Zagreb) sa po 3-0.

Mnogobrojni igrači i treneri čestitali su dečkima na ovom sjajnom uspjehu a ponosan na ovu generaciji može biti i trener Jakovetić.