Stolni tenis : Luka Švaganović drugi, Antolović Johannes Karlo treći mlađi kadet regije

RIJEKA011213014
01.12.2013. 23:05; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis : Luka Švaganović drugi, Antolović Johannes Karlo treći mlađi kadet regije

U nedjelju 01.12.2013 godine u Rijeci u sportskoj dvorani Osnovne škole u Srdočima održano je pojedinačno prenstvo Pig regije za mlađe kadete i mlađe kadetkinje te juniore i juniorke koje je okupilo 50 stolnotenisača i stolnotenisačica iz klubova Umaga, Pule, Brovinja, Novigrada , Tara, Poreča, Nove Vasi, Svetog Lovreča, Višnjana, Jadranova, Crikvenice i Rijeke.

U konkurenciji mlađih kadeta sjajan rezultat ostvario je član Svetog Lovreča Luka Švaganović koji je “iskoristio” kiks favorita turnira i osvoji drugo mjesto, no krenimo redom.

Luka Švaganović je grupu završio sa tri pobjede da bi u osmini finala bio slobodan, u ¼ finalu bio je bolji od Antonia Radojkovića (Poreč) kojeg je pobjedio sa 3-0, a u polufinalu izvojevao pobjedu nad mladim i sve boljim Noahom Čančarom sa 3-0. U finalnom dvoboju protiv Dorijana Kuzmića (Pula) Luka je ušao u meč sa previše nervoze i kod vodstva kroz cijeli set te dvije set lopte izgubio u fiksu sa 14-12, drugi set otišao je na stranu Švaganovića dok se u trećem dogodila “ista”priča prvog seta, četvrti set izgledao je kao de se Švaganović pomirio sa porazom ali je ipak dobio set 12-10. Peti odlučujući otišao je na stranu danas raspoloženog Kuzmića.

Antolović Johannes Karlo koji je bio prvi nositelj turnira danas je doživio vrlo nezgodan poraz od Dorijana Kuzmića u polufinalu sa 3-1. Iako je grupu završio sa dvije pobjede i do polufinala također dvije pobjede od 3-0, Antolović je u polufinalni dvoboj ušao previše opušten i dopustio danas razpoloženom Puljaninu da mu nanese vrlo neočekivan,  ali potputno zaslužen poraz od 3-1.

Sljedećeg vikenda 07.-08.12.13. godine mlade Lovrečane Antolovića, Glavočevića i Švaganovića očekuje TOP 12 mlađih kadeta Hrvatske koji se održava u Zagrebu.