Stolni tenis: Luka Jovičić treći na 5. Kupu Grada Bjelovara

BJELOVAR22092013013
24.09.2013. 08:33; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis: Luka Jovičić treći na 5. Kupu Grada Bjelovara

Protekolog vikenda 21.-22.09.2013. u Bjelovaru je  u odličnoj organizaciji istoimenog kluba održan 5. Kup grada Bjelovara, koji je okupio preko 350 stolnotenisača i stolnotenisačica iz pedesetak Hrvatskih klubova. Sjajne rezultate i puno novih osvojenih bodova ostvarili su igrači Poreča, Svetog Lovreča i Nove Vasi (Porečke).

U konkurenciji najmlađih kadeta zadani cilj ostvario je mladi igrač Svetog Lovreča Luka Jovičić koji je nakon tri pobjede u grupi te pobjedama u 1/16 i 1/8 finala zaustavljen u četvrtfinalu od kasnijeg finaliste Leona Šanteka (Ljubešćica) porazom od 3-0.

U konkurenciji najmlađih kadetkinja nove bodove  i plasman u 1/8 finala, gdje su i zaustavljene , ostvarile su igračice Svetog Lovreča Lara Zgrablić i Antonela Glavić.

U konkurenciji mlađih kadeta sjajan uspjeh ostvario je Luka Jovičić koji je neočekivano ali potpuno zasluženo osvojio 3. mjesto . Jovičić je grupu završio sa tri pobjede da bi u 1/16 finala bio bolji od Grgić Marka (Osijek) kojeg je savladao sa 3-0. U 1/8 finala pobjedio je favoriziranog Markotić Tomislava (Osijek) sa 3-2 da bio u četvrtfinalnom dvoboju nadvisio samog sebe i pobjedio Filipa Borovnjaka (Zagreb) sa 3-2.  U polufinalu je izgubio od Leona Šanteka iz Ljubešćice sa 3-0.

Karlo Johannes Antolović zaustavljen je na korak do odličja odnosno u ¼ finalu od Lacković Mihaela (Osijek) porazom od 3-2.

Ivan Glavočević izborio je osminu finala dok je Luka Švaganović zaustavljen u 1/16 finala.

U konkurenciji mlađih kadetkinja odličnom igrom lijep uspjeh ostvarila je mlada Antonela Glavić koja je zaustavljena u 1/8 finala od Mije Radosavljević iz Višnjana a “ulaz” na rang listu mlađih kadetkinja ostvarila je Lara Zgrablić.

U konkurenciji kadeta planirane bodove i plasman u završnicu ostvarili su Karlo Johannes Antolović, Luka Švaganović, Ivan Glavočević, a najdalje je otišao Leon Španić (Poreč) do 1/8 finala.

U konkurenciji juniora Leon Španić izborio je 1/8 finala dok su nove bodove ostvarili Dario Šajtoš (Nova Vas) i Luka Otočan (Poreč).

Natupom u Bjelovaru i ostvarenim odličnim rezultatima na početku natjecateljske sezone igrači Poreča,  Nove Vasi i Svetog Lovreča te njihov trener Branko Jakovetić u potpunosti mogu biti zadovoljni.