Stolni tenis: Leon Španić prvak Istre za mlađe kadete

06.12.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis: Leon Španić prvak Istre za mlađe kadete

Na prvenstvu Istre u stolnom tenisu za mlađe kadete najveće iznenađenje napravio je ml.kadet STK Višnjan Leon Španić koji je pored nekoliko favorita osvojio 1.mjesto i sve iznenadio.
Na turniru koji je održan u organizaciji STK Pula u dvorani „Mate Parlov" sudjelovali su kadeti iz: Svetog Lovreča, Poreča, Tara, Maestral-Umag, STK Vrsar , STK Arena Ferro-Pula, Višnjana i domaćina STK Pula.
U polufinalu, nakon razigravanja po grupama, plasirala su se 2 Višnjanca i 2 Puljanina. Leon španić pobjedio je u najuzbudljivijem susretu favorita Afan Ališića , Manuel Matošević pobjedio je Višnjanca Davide Deklevu također favorita polufinalnog susreta.
U finalu je Leon Španić pobjedio Manuela Matoševića i titula prvaka Istre otišla je u Višnjan.
Zapažen uspjeh postigao je, iako još najmlađi, kadet STK Višnjan Filip Dekleva koji je osvojio 5.mjesto .
Za trenera Višnjana Stjepan Lukačić uspjeh je što su sva trojca među prvih 5, a posebno je veliki uspjeh Leon Španića koji od svih u prvih četiri ima najmanje staža u treniranju.